Dobra z(a)miana w Wodociągach

  • 12.01.2018, 10:45
  • eki
Dobra z(a)miana w Wodociągach
CHODZIEŻ   Nowy sprzęt MWiK.  Za jednym zamachem i ciągnik i samochód…

Decyzja była konieczna. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. dla sprawnego utrzymywania sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wykorzystują, między innymi szereg pojazdów specjalistycznych. Po latach przyszedł czas na wymianę.

W końcówce 2017 roku z eksploatacji został wycofany po 33 latach użytkowania ciągnik Ursus C360 z przyczepą. Zastąpił go nowy zestaw. Zakupiony ciągnik ma napęd na cztery koła, co jest przydatne w pracy w trudnym terenie. Nowa przyczepa ma 10 ton ładowności i  trójstronny wywrot (na boki lub do tyłu), a dwie osie w układzie tandem ułatwiają manewrowanie.

To nie koniec zmian. Na Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wycofano używany od 18 lat samochód pogotowia kanalizacyjnego. W jego miejsce zakupiono nowy ze specjalistyczną zabudową. Będzie on podobnie jak poprzednik wykorzystywany głównie do obsługi przepompowni ścieków. Oba nowe pojazdy spełniają najnowsze normy emisji spalin. Lepiej też odpowiadają współczesnym wymogom i potrzebom chodzieskich wodociągów. Wycofane ciągnik z przyczepą i Peugeot Boxer zostaną wystawione na sprzedaż.

pik

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lis
lis 12.01.2018, 12:58
no to podwyżka wody pewna

Pozostałe