SLD kończy prace nad projektem uchwały ws in vitro

  • 12.01.2018, 12:51 (aktualizacja 12.01.2018 12:53)
SLD kończy prace nad projektem uchwały ws in vitro
Pragnienie dziecka to nie grzech. Nie pytajcie kościoła i starszych panów o in vitro. Zapytajcie o to kobietę, która od lat bezskutecznie stara się o dziecko. To przyświeca SLD aby wrócić w Pile z projektem uchwały ws zapłodnienia pozaustrojowego.

Stworzenie podstaw polityki prorodzinnej, stworzenie skutecznych warunków dla par bezskutecznie starających się o dziecko - to główne cele projektowanej przez SLD uchwały o dofinansowanie procedury in vitro w Pile. SLD zapowiada przeprowadzenie konsultacji z organizacjami kobiecymi i mieszkańcami Piły.

 

SLD wspiera w Pile inicjatywy edukacyjne dotyczące zdrowia prokreacyjnego jak również inicjatywy ułatwiające dostęp społeczeństwa do skutecznego leczenia niepłodności. Uważamy, że w tej kwestii potrzeba takiego całościowego spojrzenia – mówią inicjatorzy projektu uchwały. Nikt tego lepiej nie zrobi jak SLD, nikt lepiej nie określi priorytetów jak kobiety, nikt lepiej nie przygotuje jak ginekolog, embriolog, endokrynolog - dodają.

 

Jest to nasze drugie podejście. Mamy to szczęście, że tym razem mamy duże wsparcie eksperckie. Pracujemy wspólnie z ośrodkami naukowymi i stowarzyszeniami, które wspierają inicjatywy edukacyjne dotyczące zdrowia prokreacyjnego jak również inicjatywy ułatwiające dostęp społeczeństwa do skutecznego leczenia niepłodności. Po uzyskaniu ostatecznego kształtu uchwały, co nastąpi styczeń/luty 2018 r. przedstawimy nasze założenia do programu dla Piły.

 

W projekcie, który jest na ukończeniu zakładamy wsparcie co 3 cykli leczniczych, co nie jest regułą bo często pierwsza procedura przynosi efekt. Grupę wiekową określamy na kobiety 20-35 lat oraz 35-40 lat. Nie wykluczamy wsparcia kobiet do 42 lat pod warunkiem jednak, że poziom AMH> 0,7 ng/ml. Wsparcie finansowe obejmowałoby część kliniczną jak wizyty i badania lekarskie, część biotechnologiczna obejmowałaby całą procedurę zapłodnienia oraz część farmakologiczna.

 

Wdrożenie naszych rozwiązań poprawi sytuację bezdzietności w Pile, ma być takim czynnikiem pro-ludnościowym, ma zachęcić pary do aktywności seksualnej, bo sex jest zdrowy a Piła stoi wobec dużych wyzwań demograficznych. Nasze rozwiązania dają realną szansę, żeby o niepłodności rozmawiać aby rozwiązywać problemy par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Pomoże to wielu parom na nowo funkcjonować, pomoże im żyć, otworzy szansę na szczęście. Projekt SLD nikogo nie zmusza daje równe szanse każdemu, kto będzie chciał z niej skorzystać.

 

 

***

 

 

Osoby, które chcą się włączyć w prace nad projektem.

Osoby, które chcą poprzeć naszą inicjatywę proszę o kontakt:

Krzysztof Maciaszczyk

Przewodniczący SLD w Pile

tel. 536-100-937

www.facebook.com/DzieckowPile/

 

Współpracując z ośrodkami i grupami specjalistów tworzącymi zespoły ośrodków medycyny rozrodu potrafimy zapewnić prywatność.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe