Hans honorowy?

Hans honorowy?
Takich tytułów nie ma w Pile zbyt wiele. Wśród kilkunastu jest m.in. Roman Zaranek, Andrzej Śliwiński czy Marek Borowski.

Gdy byłem u niego w drugiej połowie 2014 roku, w Strandby, przekonałem się, że Hans Nielsen - Ten Wielki Hans, na sportowej emeryturze żyje bezstresowo. Zupełnie jak 15 czy 20 lat temu, że nic a nic się nie zmienił. Nadal to ten sam Hans, opanowany, wyluzowany, elegancki, niezwykle uprzejmy, nad wyraz skromny.

Sympatykom czarnego sportu, a w szczególności pilanom, nie trzeba go przedstawiać. To legenda, ikona światowego żużla. Niezwykle zasłużony dla pilskiej Polonii i dla miasta także.

Podczas wczorajszego spotkania Klubu Biznesu Polonii Piła, wszem i wobec poinformowano o zamiarze nadania Nielsenowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta.

Takich tytułów na ma w Pile za wiele. Wśród kilkunastu jest m.in. Roman Zaranek, Andrzej Śliwiński czy Marek Borowski.

Wniosek do Rady Miasta złożyła wiceprezydent miasta – Beata Dudzińska. Osobiście też wyjaśniła swoje zamiary.

- Tego Pana nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, rekomendować jego osoby. Naszą propozycję o nadaniu Honorowego Obywatela Miasta Hans przyjął ze wzruszeniem. Ale wcale się nie dziwię, wiem jaki to człowiek – mówiła m.in. wiceprezydent miasta. -  Teraz ruszyło procedowanie, najpierw w systemie tzw. obiegowym, a na koniec i tak ostateczną decyzję podejmie w głosowaniu Rada Miasta. Wynik może być tylko jeden – przekonywała Beata Dudzińska.

W marcu Hans Nielsen zostanie zaproszony do Piły.

(red)

Redakcja Tygodnik Nowy
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PP
PP 8.02.2018, 10:37
Buhaha ostateczną decyzje podejmie Rada hahaha w tej Radzie jest moze trzech merytorycznych, reszta to maszynki do podnoszenia rączek, więc wiadomy jest werdykt. Hansowi się należy. Szkoda tylko że robią to osoby, które temu pilskiemu żużlowi jeszcze niedawno robiły pod górkę, a teraz są wychwalane. Tak, wiem ile dadzą, jeszcze nie ogłosili?? 1........6....... Zobaczymy za rok.
patka_7
patka_7 8.02.2018, 10:10
cześć, czy ten tekst pisał gimnazjalista. O co w nim chodzi?

loool xD

Pozostałe