W nowy rok z nowymi projektami

W nowy rok z nowymi projektami
CHODZIEŻ. Miejski Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży nakreślił cele, które zamierza zrealizować w roku bieżącym. W styczniu rozpoczęły się pierwsze działania…

Miejski Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży co roku realizuje działania profilaktyczne, których głównym celem jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Chodzieży. Już wkrótce zakupione zostaną plakaty i ulotki oraz rozpoczną się kampanie profilaktyczne, które mają skutecznie pomóc w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych.

Jeszcze w styczniu w siedzibie MORPA odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, podczas którego zostały podpisane zgody na sprzedaż napojów alkoholowych oraz przeprowadzono pierwszą w tym roku kontrolę handlowców.

Nie zapomniano także o dzieciach. W świetlicy socjoterapeutycznej od początku stycznia starannie przygotowywano się do ferii zimowych. Jak co roku najmłodsi będą tu mogli liczyć na moc atrakcji.

Natomiast osoby uzależnione i współuzależnione spotykające się w siedzibie MORPA będą mogły skorzystać z pierwszej w tym roku terapii duchowej w Górce Klasztornej, gdzie spotykają się z przyjaciółmi nie tylko z sąsiadujących gmin. Jak informuje Romana Otto szefowa chodzieskiej MORPA omawiane tam będą przede wszystkim działania związane z umacnianiem zdrowego stylu życia. W nowym roku zapowiadanych jest wiele działań profilaktycznych pod hasłem „Postaw na rodzinę” oraz „Zachowaj trzeźwy umysł”.

pik

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe