Nowe wątki pilskiej „afery” mieszkaniowej!

Nowe wątki pilskiej „afery” mieszkaniowej!
Kolejne mieszkanie za 40 tys. zł od Prezydenta Głowskiego dla jego „prawej ręki”

 

Kilka tygodni temu lokalne i ogólnopolskie media obiegła informacja, że Prezydent Miasta Piły sprzedał z zasobów komunalnych dwa mieszkania o powierzchni od 70 do 100 metrów za kwotę ok. 70-80 tys. zł, każde. Mieszkania nabyli Julita Grzegrzółka - dyrektor Wydziału Nieruchomości UM w Pile, która na co dzień nadzoruje proces sprzedaży prezydenckich mieszkań komunalnych - i jej obecny mąż oraz pasierb.

 

Jak wynika z ogólnodostępnych informacji, nie są to jedyne nieruchomości państwa Grzegrzółków korzystnie nabyte od władz Piły. Dotarliśmy do dokumentów, z których wynika, że maju 2017 roku prezydent Miasta Piły sprzedał im kolejne mieszkanie. Tym razem za kwotę około 40 tys. zł. Pani dyrektor, która bezpośrednio podlega Prezydentowi Miasta, nabyła z mężem blisko 40-metrowe mieszkanie, z 10-metrową piwnicą, znajdujące się w urokliwej Pile – Kalinie. Mieszkanie położone jest na pierwszym piętrze. Składa się z 1 pokoju, kuchni, łazienki, przedpokoju.

 

Nabycia dokonano w drodze rokowań, gdyż na wcześniejszych przetargach zabrakło chętnych. Jednak czy na pewno ich nie było? Czy też może Prezydent Miasta, wraz z podległymi urzędnikami, nie poinformowali wystarczająco skutecznie mieszkańców o możliwości zakupu taniego mieszkania? Ile tego typu przypadków wystąpiło w Pile?

 

W ostatnich dniach skrzynki pocztowe pilan – jak wielu z nich komentuje – „zaśmieciło” kolejne wydanie bezpłatnej gazetki promującej osobę Prezydenta, wydawanej przez podległą mu instytucję. Na kilku stronach Prezydent Miasta wskazuje rzekomych winnych tego, że opinia publiczna i media zainteresowały się ujawnionymi procederami. Wskazuje, że politycznie odpowiedzialni są za to: poseł, były senator i starosta…

 

Nie dostrzega jednak niczego moralnie i społecznie nagannego w swoim działaniu oraz w działaniu podległej sobie urzędniczki. Na sesji Rady Miasta informuje i przedstawia graficznie proces sprzedaży około 500 mieszkań. Zapomina jednak, lub celowo przemilcza, ważną informację, że prawie wszystkie z wyjątkiem 15-tu (dane na wiosnę 2017 roku) zostały sprzedane na rzecz dotychczasowych, często wieloletnich, najemców. Z tych pozostałych 15, które teoretycznie mógł kupić każdy z mieszkańców, aż 2 kupili Państwo Grzegrzółkowie. W maju 2017 dołożyli trzecie.

 

Prezydent Piotr Głowski próbując odwrócić uwagę od swoich dwuznacznych decyzji przyjął politykę obrony poprzez atak. Winnych całej sytuacji zaczyna wskazywać wśród politycznych konkurentów. Niestety atakuje również mieszkańców, ujawniając ich rzekome zadłużenia. W ten sposób antagonizuje społeczeństwo.

 

Z informacji uzyskanych z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wynika, że czas oczekiwania na przydział mieszkania z zasobu Gminy Miasto Piła waha się w przedziale od 5 do 10 lat (tabelka). Na dzień 27 lutego 2017 r. oczekiwało na przydział mieszkania - lokalu socjalnego lub lokalu mieszkalnego - z zasobu Gminy Piła 605 rodzin. Prawdopodobnie kolejne setki rodzin zniechęcone długością oczekiwania na przydział mieszkania komunalnego, nawet nie zapisują się do kolejki.

 

Wiele rodzin żyjących w trudnych warunkach mieszkaniowych, nie posiadając własnego lokum, musi płacić bardzo wysokie czynsze za wynajem. Przeciętne mieszkanie w Pile o powierzchni 50 metrów kw. wynajmowane jest za kwotę około 15-18 tys. zł rocznie. Wielu pilan wyraża wolę zasiedlenia komunalnych mieszkań „do remontu”, gdyż jest to dla nich z pewnością ciekawsza alternatywa niż płacenie comiesięcznych wysokich czynszów prywatnym właścicielom mieszkań.

 

Dziś okazuje się, że mamy równych i równiejszych. Do naszej redakcji napływają kolejne informacje od mieszkańców Piły, rozgoryczonych fatalną sytuacją mieszkaniową w mieście. Wszystkie otrzymane dane dokładnie weryfikujemy. W najbliższych tygodniach przedstawimy kolejne historie i kontrowersyjne tematy. Wszelkie informacje dotyczące ważnych dla czytelników tematów prosimy zgłaszać na adres mailowy: redakcja@tygodniknowy.pl.

(red)

 

Liczba oczekujących na przydział mieszkań komunalnych

(dane na dzień 27.02.2017 r.)

 

Wyszczególnienie

Liczba gospodarstw

domowych (rodzin)

Gospodarstwa domowe oczekujące na przydział mieszkania

(na lokal mieszkalny lub na lokal socjalny)

605

w tym:

 

- na lokal mieszkalny

101

- na lokal socjalny

504

w tym:

 

- osoby oczekujące na przydział lokalu socjalnego z tytułu wyroków eksmisyjnych

321

- osoby spełniające kryteria określone w uchwale rady gminy, aby ubiegać się o przydział lokalu socjalnego

183

 

 

 

 

 

 

Redakcja Tygodnik Nowy

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lukasz Mastalerek
Lukasz Mastalerek 18.02.2018, 18:32
Z całym szacunkiem,jednak widać na pierwszy rzut oka że te mieszkanie przed zakupieniem ich przez Panią Grzegrzółkę to była zwykła ruina w jakiejś starej kamienicy więc nie rozumiem tej sytuacji,dzisiaj ludzie nawet ubodzy nie chcieliby tak mieszkać,nie wiem o co chodzi,kapitalne remonty przeprowadzone w tych budynkach musiały być niezwykle kosztowne,więc nie rozumiem tej fali nienawiści,w Pile dzieje się dobrze na tyle źe cena mieszkania jest porównywalna z ceną mieszkania,ludzie opuszczają wieś i przeprowadzają się do Piły,nawet mój brat wraca po 10 latach z Angli,gdzie ma nadal bardzo dobrą pracę jest informatykiem i wraca właśnie do Piły podobnie zrobił jego kolega ze szkoły i z pracy w Angli,Piła się zmienia ,przybywa zakładów pracy,zmienia się architektura i zabudowa na bardziej wytworną i elegancką,więc ludzie dajcie spokój nikt nikogo nie okrada,media trąbiły ale żadne służby tu nie weszły,swego czasu mieliśmy straszną nagonkę na Henryka Stokłosę a dzisiaj ludzie go uwielbiają bo stworzył miejsca pracy itd.przestańmy emocjonalnie się unosić i mńoźyć bezpodstawne oskarżenia,prezydent według mnie jest ok a Pani Grzegrzółka jest sexi,chociaż nie głosuję w wyborach samorządowych to jednak doceniam to wszystko,a tymczasem nie są oni sądzeni przez sąd więc sprawy nie ma.
saba
saba 19.02.2018, 00:25
niech kupi mieszkanie u dewelopera ,a nie z zasobow komunalnych przeznaconych dla ludzi z roznych przyczyn nie zamoznych ,jest to nie tylko naganne ale i nie etyczne postepowanie urzednika za przyzwoleniem prezydenta,to nie jest obiektywne i wykorzystywanie stanowiska




usia
usia 19.02.2018, 09:17
Masz rację!! Po co komu mieszkanie? Niech stoi buda i zgnije a ty przyjdziesz po złom i będzie na flaszkę. Taka jest twoja filozofia.
Komunista
Komunista 16.02.2018, 09:41
Wpierw zapisaliście się na kapitalizm a teraz *** trzecie o papier ścierny, bo chcecie komunizm/równość społeczna i każdemu według potrzeb/.
Jak zawsze, głupi ludek i do tego hołota.
sowa
sowa 15.02.2018, 20:43
czy Henryk STOKŁOSA i jemu podległa SZCZEKACZKA mają moralne prawo oceniać innych!!
ola
ola 18.02.2018, 18:53
Niby sowa a taka głupia.
gang
gang 15.02.2018, 23:14
wy macie moralne prawo lupic na solkach i okradac slabszych,zamiast remontowac mieszkania i zapewnic lad spoleczny,zapomnieli o sluzbie , tak ich pochlonelo wladztwo.
wer
wer 16.02.2018, 07:54
Przykład idzie z góry, z Warszawy ( patrz Sejm, Senat, rząd )
mieszkaniec Piły
mieszkaniec Piły 14.02.2018, 23:29
Śmiech na sali i wstyd
Robert
Robert 14.02.2018, 20:40
Jak zwykle Prezydent i jego ludzie się bawią .Jak czytam komentarze co on nie zrobił dla piły to mi się rzygać chcę . Chodniki,ławki ,światła,zdjęcia z ławka Staszica,blokowanie ludzi na Facebooku Gwarancja Sukcesu aż rzygać się chcę . Sprowadzanie rodzin z Kazachstanu dawanie mieszkań . A Pilanom wciskana ciemnota że nie ma mieszkań. Rodziny owe otrzymują mieszkania 3 pokojowe w blokach w centrum miasta. To są fakty. To jest człowiek odpowiedzialny ,który powinien pełnić funkcję. Wstyd i żal. Rzygać się chce ble
Heje
Heje 14.02.2018, 21:23
https://youtu.be/wzXSGPIZQqA
eustachy
eustachy 14.02.2018, 19:41
To jest żenujące,oszczędzcie sobie wstydu przeciwnicy prezydenta. Zobaczcie ile i jak zmienila się Pila ,zobaczcie ulice,chodniki,oswietlenie itd itp. Natomiast wasze zarzuty to jedno plugastwo.były oferty,nie bylo chętnych to mogla kupić.Dodawanie ile to osob czeka na mieszkanie to mija się z logika,niech by kupili,nikt im nie bronił .Ośmieszacie się tym atakiem i widać jak bardzo chcecie go wygryżć ,tak po katplicku -czy to uchodzi.,Utwierdzacie nas wyborcow w tym ażeby głosować na dotychczasowego prezydenta ,na mendy szkoda głosu.
Egon
Egon 15.02.2018, 18:52
Członek rodziny czy znajomy kadry kierowniczej UM, bo chyba w to już nie wątpisz, że będąc "oddanym" włodarzom tego miasta kariera stoi tam otworem? Ps. Przykłady są konkretne!
pilanin z Gdańska
pilanin z Gdańska 15.02.2018, 21:49
Proszę o te konkretne przykłady.
Qwerty
Qwerty 15.02.2018, 07:57
Gonic z posady. ..niech do philipsa idzie....niech ma to go zrobił innym!
dino
dino 16.02.2018, 09:43
A ciebie wysłać do Korei sadzić ryż i chwalić na manifestacjach "ukochanego przywódcę'
Robert
Robert 14.02.2018, 22:33
No i tyle chodniki ulice oświetlenia przez 8 lat kadencji. Brawo normalnie rewelacja. Schowaj sie razem ty i ten Prezydent nikt was szukac nie bedzie
eludi
eludi 16.02.2018, 09:49
Jeszcze ze sztandarem na ulicy nieoświetlonej nie stoisz? Masz strach, że prawdziwki ci glacę sklepią?
Bart
Bart 14.02.2018, 18:15
Jasne rudery do remontu i Pisduchy się czepiają bo nie mają czego tak naprawdę. Prezydent Głoski jest czysty jak łza. Był wystawiony na przetarg mogliście przyjść i przebić cenę.
P_jak_Pilanin
P_jak_Pilanin 14.02.2018, 17:45
Co za bzdura. Urokliwa Piła - Kalina i stare mieszkanie do remontu. Faktycznie pewnie warte fortunę. Bardzo żałosne.
J3bać P1S
J3bać P1S 14.02.2018, 17:09
Wiem które to mieszkanie, było ono ogłoszone. Jak ktoś nie wchodził na stronę miasta w zakładkę o przetargach to powinien zamknąć mordk3. Tylko *** umiecie obsmarować zasrańce !!
Egon
Egon 15.02.2018, 18:59
oddany, poddany popapraniec Peowski , co widać po nicku... Mało Was już ... (a tak napisałem przez duże "W" cobyście jeszcze chwilę mieli satysfakcję, że jesteście elitą)
dino
dino 16.02.2018, 09:45
Maczetę już sobie sprawiłeś "prawdziwy polaku"/
ja
ja 15.02.2018, 21:53
Mało merytorycznie, za to obrazliwie i bez sensu.
Drogi przyjacielu
Drogi przyjacielu 15.02.2018, 07:59
Niestety nie każdy ma kompa i internet. ..szczególnie w biurze Um za darmo...
eludi
eludi 16.02.2018, 09:47
To wreszcie sobie kup i nie udawaj głupszego od kaczora.
rycho
rycho 15.02.2018, 10:59
Jak widać Ty masz. A pracować zaczynasz chyba od 8.00.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.02.2018, 14:27
Prezydent Glowski to zwykly klamca a dla Pily nie zrobil nic pomaga tylko swoim bogatym kolega i taka jest prawda
usia
usia 16.02.2018, 09:54
Dla Piły czy dla ciebie? Masz bielmo na oczach i już jesteś tak stary, że nawet okulary i węch psa ci nie pomagają?
x
x 14.02.2018, 13:42
słabe te wypociny
Andre
Andre 14.02.2018, 13:23
Zaczyna się ......jak najlepiej ugryżć przeciwnika politycznego? Dokopać mu ,poszukać brudów, wylać wiadro pomyj ,.....to pisiory robią najlepiej i to jeszcze z modlitwą na ustach ....twu psia jego mać....
Egon
Egon 15.02.2018, 19:14
A może przyklaskiwać na kolesiostwo? I nie "gotuj" się tak bo robię to nie z modlitwą na ustach tylko z przekleństwami, takie oto my pisiorskie catoliki... A co POpaprańcy robią najlepiej (poza oczywiście robieniem interesów)? Wciskają ludziom kit aż miło, tacy ot krasomówcy... no, ale nauczyli się od najlepszych, a od kogo to już chyba wiesz...
ja
ja 15.02.2018, 22:01
Bo Ci żyłka pęknie !
^wet
^wet 15.02.2018, 07:55
Po robi to samo! !!
P.
P. 14.02.2018, 08:18
Mogę się mylić ale na stronie UM był ogłoszony przetarg na to mieszkanie i dosyć długo tam wisiał, więc chyba zbyt wielu chętnych nie było na zakup? Rozumiem, że jakby kupił zwykły Kowalski to nie było by afery?
Pilski
Pilski 14.02.2018, 06:31
Siejesz zamet tymi wypocinami zaoferuj obecnym najemca kupno za 70 80 tys zobaczysz ilu bedzie chetnych ?? Niewielu chce bo to budy do remontu a wirsz ile kosztuje taki remont ? Sprawdz i to napisz a nie kopiesz zloto tam gdzie go niema wszyscy w Pile wiedza po co to piszesz i na czyje polecenie alle swiadomi obywatele wiedza i widza co obecny prezydent zrobil dla miasta i mieszkancow tak to wyglada mierny pismaku
Qwe
Qwe 15.02.2018, 08:00
Ja bym wzięła od razu! Wyremontować i wynająć. ...oni wiedzą o co chodzi...
usia
usia 16.02.2018, 09:55
Ty masz KUPIĆ z nie dostać.
Dostać to możesz g..o w papierku.
rycho
rycho 15.02.2018, 10:57
Trzeba było brać, a nie teraz szczekać. Żenada !
Wnuki będą splacac
Wnuki będą splacac 14.02.2018, 21:21
Zadłużył na przeszło 100 mln miasto
Ada
Ada 13.02.2018, 22:12
Ale te brewerie co wyprawia ta eka przy korycie przewyższa wszystko co było od Gomułki razem z tą ruiną komunalną.
usia
usia 16.02.2018, 09:51
Masz rację! Pisiory kradną najlepiej ze wszystkich.
olek
olek 16.02.2018, 18:01
podaj przyklady kradziezy juz z nienawisci do pozytywnych zmian bredzisz , to po wcy zajmowali i zajmuja sie mataczeniem majatkiem publicznym , jeszcze troch to was wszystkich za te matactwa pozamykaja __ usia sia ,usia sia !!!!!
bolek
bolek 16.02.2018, 20:34
Olek, olek przejrzyj na oczy !
Adam
Adam 13.02.2018, 21:29
Kto bogatemu zabroni.
elzbieta
elzbieta 18.02.2018, 17:37
ludzie przestancie ,to zlodzieje matacze ,prezydent ,grzegrzolka czy jak jej tam ciekawe co robi mu pod biurkiem .dziwna kobitka maz 30 lat starszy fuj obrzydliwe

Pozostałe