Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

  • 6.03.2018, 13:35 (aktualizacja 06.03.2018 13:37)
  • Anna Czapla-Furtacz
Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus
2 marca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krzyżu Wielkopolskim gościła pisarkę – Karolinę Kubilus. Autorka pochodzi z Trzcianki, jest absolwentką filologii polskiej, a jej droga zawodowa od wielu lat wiąże się z oświatą, jest dyrektorem szkoły w Łomnicy. Wcześniej pracowała również jako redaktorka Trzcianeckiej Telewizji Lokalnej oraz w Gazecie Trzcianeckiej.

Karolina Kubilus jest laureatką różnych konkursów literackich (m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli oraz w konkursie „Szukamy talentów wsi” za utwory poetyckie). W minionym roku pisarka wzięła udział w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a w ostatnim czasie zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku” w kategorii Kultura. Karolina Kubilus jest autorką pięciu powieści – „Serce nie słucha”, „Jak zjeść słonia?”, „Zobaczyć tęczę”, „ Szczęście w kolorze burgunda”, „Postaw na miłość”.

Autorka, przybyła na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Krzyżu Wielkopolskim, opowiadała nie tylko o swoich książkach i warsztacie pisarskim. Publiczność pytała również o pozostałe pasje Karoliny Kubilus, wśród których znajduje się teatr, muzyka i podróże. Rozmowy o perypetiach powieściowych bohaterek przeszły do rozmów o sprawach ważnych i tych mniej istotnych dla każdego z nas, po prostu rozmów o życiu.

Miłą puentą spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki. Goście długo jeszcze po zakończeniu części oficjalnej rozmawiali z pisarką przy filiżance aromatycznej kawy.

Katarzyna Hołyst


 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe