Dozór elektroniczny w Szkole Policji

Dozór elektroniczny w Szkole Policji
W Szkole Policji w Pile odbyła się konferencja pt. ,,Stosowanie środków o charakterze probacyjnym - dozór elektroniczny”. Celem konferencji było przedstawienie zasad funkcjonowania dozoru elektronicznego w Polsce oraz możliwości wykorzystania informacji gromadzonych przez system na potrzeby zadań realizowanych przez policjantów służby kryminalnej.

Adresatami powyższej problematyki w głównej mierze byli policjanci pionu kryminalnego polskiej policji. W trakcie konferencji przybliżono uczestnikom genezę stosowania dozoru elektronicznego, jego zakres funkcjonowania w Polsce jak i zakres informacji gromadzonych w systemie dozoru elektronicznego. Ponadto prelegenci rozpoznali tematykę związaną z znaczeniem probacji w resocjalizacji i wykorzystanie systemu dozoru elektronicznego w realizacji ustawowych zadań Policji.

Konferencję poprowadzili: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska i Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Wdrożenia Systemu Dozoru Elektronicznego gen. Paweł Nasiłowski. Swoje wystąpienia zaprezentowali przedstawiciele Służby Więziennej, Policji, sędziowie i kuratorzy sądowi. To pierwsza konferencja o tematyce dozoru elektronicznego organizowana w Szkole Policji w Pile.

ZPiTI/Sebastian Wegner

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe