Pilanin i najlepsi w Polsce soliści młodego pokolenia - już w sobotę w Pile

  • 6.03.2018, 15:03 (aktualizacja 06.03.2018 15:13)
  • eki
Pilanin i najlepsi w Polsce soliści młodego pokolenia - już w sobotę w Pile
PIŁA   Zagra orkiestra UNCOVER SOLOISTS!  - to zespół najlepszych w Polsce solistów młodego pokolenia. PIERWSZY taki debiut w Polsce.

Zapraszamy na koncert premierowy orkiestry UNCOVER SOLOISTS! który będzie miał miejsce 10 marca / sobota 2018r., godz. 19.00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile.

Orkiestra powstała z inicjatywy skrzypka Sebastiana Czai - Sebastian jest pilaninem, ukończył z wyróżnieniem Hochschule der Kunste w Bernie (Szwajcaria) w klasie najbardziej utytułowanego, wybitnego polskiego skrzypka prof. Bartłomieja Nizioła. Sebastian skupił wokół siebie najlepszych obecnie w Polsce instrumentalistów jego pokolenia.

- To PIERWSZY taki debiut w Polsce, aby 15 absolutnie świetnych solistów tworzyło na scenie zespół – komentują organizatorzy wydarzenia.

- Dzięki przebywaniu w kręgu najlepszych artystów miałem przyjemność poznać najwybitniejszych polskich solistów młodego pokolenia. To właśnie z nimi postanowiłem stworzyć unikalną na skalę Europy orkiestrę - Uncover Soloists. Celem jest moje pragnienie zatrzymania w kraju tych najlepszych solistów i stworzenie im warunków, aby mieli możliwości koncertowania w najlepszych salach także w Polsce. Wszyscy artyści, których zaprosiłem do współpracy są laureatami najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Łącznie członkowie orkiestry zdobyli ponad 140 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Występowali w najważniejszych salach koncertowych świata z najlepszymi orkiestrami symfonicznymi i mimo młodego wieku, każdy z członków orkiestry posiada ugruntowaną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Jest to pierwsza w Polsce, a jedna z dwóch w Europie orkiestr o tak niepowtarzalnym profilu – mówi Sebastian Czaja.

Priorytetem Uncover Soloists jest, aby odbiorca identyfikował się z muzyką którą wykonują, dlatego też w pierwszym cyklu koncertów oferują publiczności utwory ukazujące wirtuozerię oraz walory artystyczne solistów orkiestry.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury lub online:

https://bilety.rck.pila.pl/step2/2405

e

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe