Kompromis pod presją

  • 8.03.2018, 09:43
  • eki
Kompromis pod presją Burmistrz Jacek Gursz na razie nie wystawi na przetarg dwóch ważnych dla starostwa działek
CHODZIEŻ. Burmistrz wycofał z porządku obrad sesji miejskiej punkt dotyczący sprzedaży działek przy ul. Staszica i Żeromskiego. Kwestia wymiany nieruchomości skonfliktowała miasto i powiat jak nigdy dotąd

W zeszłym tygodniu irytacje radnych powiatu wywołała informacja dotycząca zamiaru sprzedaży przez miasto „strategicznych” działek przy LO i Młodzieżowym Domu Kultury. Larum podniesione przez Waldemara Straczyckiego przyniosło skutek. U burmistrza interweniował sam starosta…

Sprawa była na tyle poważna, że burmistrz Jacek Gursz zdecydował się na wycofanie z porządku obrad dwóch drażliwych punktów. Jednak swoje wystąpienie zaczął w bojowym nastroju… - Nie ma mojej ani państwa zgody, aby ktoś nam dyktował warunki. Chcieliśmy przejąć przyrodolecznictwo, bo przylega do naszej pływalni, w zamian zaproponowaliśmy dwie działki. Dzisiaj przedstawiono nam stanowisko starostwa i bardzo nam się ono nie podobało. W mediach już pojawiła się informacja, że bezmyślnie sprzedajemy działki.

      - Na szczęście starosta dał dżentelmeńskie słowo i wstrzyma się ze sprzedażą „przyrodolecznictwa”. Myślę, że w najbliższych dniach dojdzie jednak do porozumienia i nasi partnerzy wezmą pod uwagę, nie tylko argumenty biznesowe.

      W rewanżu, deklarując swoją dobrą wolę burmistrz zaproponował partnerom wycofanie z porządku sesji  przygotowanych już dyskusyjnych, uchwał. I tak też się stało. Jednak nie ukrywał, twarde stanowisko powiatu wywołało jego zaniepokojenie. - Poczekamy do zakończenia negocjacji. Mam nadzieję, że doczekamy się korzystnych rozstrzygnięć zarówno dla miasta, jak i powiatu - dodał na koniec burmistrz.

pik

 

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe