Na mistrzowskim smarowaniu

  • 12.03.2018, 14:57
  • Mariusz Markowski
Na mistrzowskim smarowaniu
Tytułowa zapowiedź gdyby miała brzmieć jak kiedyś” B jak Bożena, B jak Bowling, nic nie straciłaby na wartości. Bożena Pajak znów najlepsza w Polsce!

Tegoroczny chamionat toczył się zdaniem organizatorów w iście mistrzowskich warunkach. Ponoć to największe osiągnięcie tych mistrzostw - najlepsza i jedyna w Polsce maszyna do smarowania torów o światowych parametrach. Taką, dzięki uprzejmości właścicieli kręgielni KUBATURA w Opolu, sprowadzono do Łodzi. Maszyna KEGEL FLEX, o sportowych parametrach, jakich nie ma w Polsce żadna inna maszyna, a na jakich rozgrywa się nawet Mistrzostwa Świata w bowlingu.

Zaskoczonych było wielu. Dla niektórych był to, jak się okazało ,nie lada kłopot.
Ale nie dla Pilanki Bożeny Pająk.
Pamiętamy ją bardzo dobrze.
W zeszłym roku, niebawem po tym, gdy odbierała nagrodę ,,Wspaniałej Siódemki” dla swojej córki Darii, sugerowaliśmy, że najwyraźniej robi wszystko, by w niedalekiej przyszłości zostać sama laureatką naszego plebiscytu.
W połowie roku w kręgielni w Łodzi, została mistrzynią finałowej rozgrywki  Mistrzostw Polski Weteranów. Mistrzostwa te jak wiemy otwierały drzwi do startu w Mistrzostwach Świata 2017, które dla tej grupy wiekowej zawodników zostały rozegrane w sierpniu w Monachium!
Tydzień później Pani Bożena pokazała swe umiejętności w łódzkiej kręgielni ,,Król Kul” Tam dobywał się finał Indywidualnego Pucharu Polski 2017. Idąc sportowa myślą reprezentantka pilskiego bowlingu poszła za ciosem i zdominowała również Puchar Polski. Bożena Pająk po 2-dniowej rywalizacji, zwycięzcami drugiego co do ważności po Indywidualnych Mistrzostwa Polski turnieju - została tryumfatorką Indywidualnego Pucharu Polski 2017.
Pilanka na swoich dotychczasowych trofeach nie poprzestaje.
Teraz , po tegorocznych MP, znów jest na ustach sportowej Polski
Kolejny sukces opłacony wytężoną pracą, niesamowitym wysiłkiem i ambitną postawą.
Na drugim miejscu inna pilanka Lucyna Charęzińska, która na co dzień, jeszcze niedawno reprezentowała WB BOWL Warszawa, a teraz Dario Bowling Ostróda. Obu paniom gratulujemy.
Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe