Zabawa czwórki dzieci na kruchym lodzie

  • 12.03.2018, 21:33
Zabawa czwórki dzieci na kruchym lodzie
Tragicznie mogła skończyć się zabawa czwórki dzieci w wieku od 8 do 10 lat na rozmarzającym stawku przy ulicy Kusocińskiego w Pile. Szybka reakcja policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zapobiegła nieszczęściu.

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy KPP:- Mimo licznych apeli policjantów nie brakuje osób, które wchodzą na zamarznięty lód. Tak jak dzieci, które 10 marca br. po południu bawiły się na stawku przy ul. Kusocińskiego w Pile. Dziewczynki i chłopcy biegały na zamarzniętym akwenie, uderzając nogami w zmrożoną lodem taflę, nie mając absolutnie świadomości, jakiej grubości jest lód. Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile natychmiast postanowili pomóc dzieciom.

Funkcjonariusze zaczęli krzyczeć, żeby dzieci się uspokoiły. W części stawku lód zaczął pękać. Mundurowi błyskawicznie ocenili grubość lodu i w najgrubszym miejscu kazali dzieciom zejść na brzeg.

Podkom. Żaneta Kowalska:- Wystraszone dzieci chwilę później były już bezpieczne. Od tragedii dzielił je tylko włos. Policjanci przekazali je pod opiekę rodziców. W najbliższym czasie funkcjonariusze na terenie całego powiatu pilskiego będą intensywnie kontrolować akweny pod kątem przebywania na nich osób w celu wyeliminowania sytuacji zagrażających życiu.

(kpp)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe