Metamorfoza krzyskiej szkoły

  • 13.03.2018, 09:15 (aktualizacja 13.03.2018 09:44)
  • eki
Metamorfoza krzyskiej szkoły
KRZYŻ WLKP.  Odnowili świetlicę szkolną, aulę i małą salę gimnastyczną

Zaangażowanie i minimalne koszty – to wystarczyło, by odświeżyć Zespół Szkół w Krzyżu Wielkopolskim. Uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz przyjaciele szkoły odnowili świetlicę szkolną, aulę, małą salę gimnastyczną i wiele innych szkolnych zakamarków.

Nasze małe remonty, rozpoczęły się w ubiegłym roku. Szkoła naprawdę wypiękniała – mówi Sylwia Brączkowska, wicedyrektor ZS w Krzyżu Wielkopolskim.

W ramach akcji "Metamorfoza szkoły”, już w ubiegłym roku wyremontowana została świetlica szkolna, mała sala gimnastyczna i ściany zewnętrzne pawilonu. Zupełnie inaczej wygląda dziedziniec szkolny i teren przed budynkiem, ozdabiany przez odnowiony pomnik ku czci Powstańców Wielkopolskich oraz nową tablicę informacyjną. Kontynuacja akcji nastąpiła w obecnym roku szkolnym.

- Zdecydowanie przyjemniej i efektywniej uczy się w ładnym otoczeniu. Mimo tego, że obecnie niełatwo pozyskać środki finansowe na rzecz rozwoju szkół, szkoła przejęła inicjatywę. I co się okazuje? Przepis jest prosty - wystarczą kreatywne pomysły, chęć działania, zaangażowanie, wsparcie uczniów oraz przyjaciół szkoły i sukces gwarantowany. Dziękujemy niezawodnym partnerom szkoły oraz naszym absolwentom – podkreśla Sylwia Brączkowska.

W tym roku stworzona została aula szkolna, służąca celom reprezentatywnym. Jak zwykle w prace remontowe zaangażowali się uczniowie: Adam Zatycki oraz Kacper Piątek. Zakupiony został nowy sprzęt do siłowni, który został wybrany i zamontowany przy pomocy mistrza – sztangisty, Huberta Szmugi.

- Teraz wyrabianie super muskulatury staje się zadaniem łatwym i przyjemnym. Tak przynajmniej twierdzą ci, którzy już z dobrodziejstw nowej siłowni skorzystali– komentuje Sylwia Brączkowska.

Ponadto w miejscu starego pomieszczenia gospodarczego powstał kącik czytelniczy. Znajduje się tam piękna, drewniana ławeczka, która zachęca do chwili odpoczynku między lekcjami, a uroku temu zakątkowi dodaje rysunek anielskich skrzydeł autorstwa pani Ady Wierzbickiej. Jak podkreślają pracownicy szkoły, w tym miejscu naprawdę można rozwijać skrzydła wyobraźni.

Zespół Szkół kolejny raz udowodnił, że jest kreatyną placówką. Zdaniem nauczycieli i uczniów szkoła kierowana przez powiat czarnkowsko- trzcianecki nie dryfuje, nie czeka - lecz działa!

Aleksandra Lipiec

Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe