Sekretarz Stanu Stanisław Szwed w Margoninie

  • 13.03.2018, 09:38
  • eki
Sekretarz Stanu Stanisław Szwed w Margoninie Oficjalne otwarcie przedszkola po rozbudowie
MARGONIN    Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w towarzystwie Marleny Maląg Wicewojewody Wielkopolskiego odwiedzili instytucje i zakłady gminy

Trzeba przyznać gospodarze zadbali o oprawę wizyty. Oprócz miejscowych samorządowców i trójki posłów z regionu – Marty Kubiak, Grzegorza Piechowiaka oraz Marcina Porzucka - przedstawicielom administracji rządowej niemal na każdym kroku towarzyszyli dziennikarze z poznańskiego radia i TVP.

Całość rozpoczęła wizyta w Fabryce Papieru Kaczory Sp. z o.o. zakład CELULOZA w Margoninie. Następnie goście przemieścili się do Przedszkola Samorządowego w Margoninie, gdzie czekała już dyrektor placówki Małgorzata Janicka Tomczak, która z dumą opowiadała o przeprowadzonej przez władze gminy modernizacji. Przybyło pomieszczeń i metrażu… Po części oficjalnej i przecięciu wstęgi przybyli z zainteresowaniem, a momentami dużym aplauzem obejrzeli przygotowany przez nauczycieli i przedszkolaków program artystyczny.

      - Bardzo się cieszę, że mogłem odwiedzić waszą gminę - powiedział Stanisław Szwed podczas krótkiego briefingu prasowego poświęconego polityce rodzinnej gminy Margonin, otwarciu rozbudowanego przedszkola oraz programu rzeczowego wsparcia z tytułu urodzenia dziecka. - Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe uśmiechnięte dzieci w patriotycznym występie. To najlepszy dowód jak dobrze realizowana jest polityka prorodzinna w tej gminie, za co dziękuję. Nie chodzi tu tylko o 500+ ale o czynne włączenie się do programu „maluch” i programu senioralnego. Mamy jeszcze pewne rezerwy dla samorządów i zachęcamy do skorzystania z oferty 75+ - chwalił burmistrzów Janusza Piechockiego i Łukasza Malczewskiego wiceminister.  - Dzięki takim działaniom drgnęła wreszcie kwestia demografii w Polsce…

      - Margonin pięknie wpisuje się we wspólne działania samorządu i rządowej administracji. Bo Wielkopolsce stawiamy na rodzinę - dodała Marlena Maląg.

      Niemniej ważnym punktem wizyty były odwiedziny w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Próchnowie, który właśnie obchodzi 25 lecie działalności. Kilkudziesięciu zgromadzonych na uroczystości gości, w tym przedstawicieli kadry kierowniczej KG OHP, a także wielu przyjaciół wspierających pracę „u podstaw” tutejszego hufca miało okazję przypomnieć sobie historię powstania Ośrodka i obejrzeć krótką prezentację przedstawioną przez komendanta Zbigniewa Behrendta. Nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień. Komendant szczególne podziękowania skierował do posła na sejm RP Grzegorza Piechowiaka, ale również do starosty chodzieskiego i burmistrza gminy.

      - Cieszę się że nasza praca została doceniona przez Ministerstwo i na 25-lecie przybyło tyle osób - podsumował wizytę Zbigniew Behrendt. - Udział wiceministra i wicewojewody to dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Nie zawiedli też przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Ale najważniejsza jest nasza młodzież. Za 2- 3 lata najbardziej istotna będzie kwestia wykształcenia i na ten aspekt, zwracamy teraz szczególną uwagę.

      pik

     

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe