Ukrywali się w pustostanach, meblach, a nawet za firaną

  • 13.03.2018, 19:51
Ukrywali się w pustostanach, meblach, a nawet za firaną
Kolejne polowanie na poszukiwanych przez policje zwieńczone sukcesem. W ostatnim czasie zatrzymano 68 mieszkańców powiatu pilskiego, z których 18 było poszukiwanych listami gończymi, a 4 - Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymań dokonano na terenie województwa wielkopolskiego, Niemiec, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.

Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju poszukiwały ich od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat. Mieli na swoim koncie kradzieże z włamaniem, rozboje, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia.

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy KPP:- Pilscy kryminalni wykonywali intensywne czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych. Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie województwa wielkopolskiego, ale również za granicą. Zdecydowane działania doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich kilku tygodni aż 68 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, meblach, czy za firaną przy oknie. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Pilscy kryminalni przyczynili się również do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Osoby te ukrywały się na terenie kilku krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie podjęto współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Wspólne działania przyniosła efekty. 4 mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Przekonwojowano ich do polskich aresztów.

Ż. Kowalska: - Informujemy, że istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 Dyżurnemu najbliższej jednostki Policji.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe