Wielkie odliczanie! Rytm Ulicy' 2018

  • 14.03.2018, 09:35
  • eki
Wielkie odliczanie! Rytm Ulicy' 2018
Już 23 marca Polska po raz kolejny zamieni się w europejską stolicę hip hopu! Przez trzy dni setki młodych i utalentowanych tancerzy będzie rywalizować o pod czujnym okiem najlepszych światowych choreografów podczas turnieju Rytm Ulicy Oranżada Helena w Pile.

- Rytm Ulicy to coś więcej niż zawody taneczne. To już tradycja, że tydzień przed świętami wielkanocnymi miłośnicy tańca i kultury hip hopu przyjeżdżają do Piły – tłumaczy Sławomir Wegner aka Bizon, organizator imprezy. - A dlaczego? Bo klimat i miejsce są niepowtarzalne, poziom bardzo wysoki, a jury z najwyższej tanecznej półki. Ludzie przyjeżdżają to Piły spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi, wymienić doświadczenia, zainspirować się i szkolić pod okiem najlepszych światowych choreografów – dodaje. Tradycją imprezy są bowiem warsztaty taneczne z jurorami. To wyjątkowa okazja, żeby zatańczyć i uczyć się od najlepszych. W tym roku organizatorzy ponownie ściągnęli do Piły prawdziwe sławy.

 

Icee Forzesound, francuski tancerz to tegoroczny zwycięzca prestiżowego turnieju Juste Debout 2018 w Paryżu. Jest twórcą i członkiem Forzesound Crew i zdobywcą wielu nagród w całej Europie. W Pile będzie sędziował w kategorii hip hop. Towarzyszyć mu będzie legendarny Loose Joint. Jeden z założycieli grupy Elite Force Crew, która tańczyła m.in. z Michaelem Jacksonem, Mariah Carey czy TLC. Loose Joint do Polski przyjedzie prosto z Nowego Jorku. W tegorocznym jury znajdą się także głośne polskie nazwiska. Kogo zobaczymy?

 

Monika Łaskarzewska aka Żurek od lat tańczy, sędziuje zawody oraz prowadzi warsztaty w całym kraju. Uważa, że ciężką pracą, wytrwałością oraz poświęceniem można osiągnąć wszystko, same predyspozycje to zaledwie początek. Żurek jest m.in., autorką warsztatów „Kultura Koła” poświęconych najważniejszemu zagadnieniu kultury hip hopu. Mowa o kole – przestrzeni, gdzie zaczynał się i do dziś trwa taniec uliczny. Mariusz Lubawy aka Popping Mario to tancerz i instruktor z Poznania, dotychczas uczestnik Rytmu Ulicy, w tym roku będzie oceniał swoją ulubioną kategorię – popping. Mariusz szkolił się na warsztatach u najlepszych polskich i zagranicznych tancerzy. Był m.in. wykładowcą na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Tańczył praktycznie wszystkie rodzaje tańca, od współczesnego przez hip hop, house, breaking oraz locking. Kolejny z sędziów, Krzysztof Chamera swoją przygodę z tańcem zaczął już w wieku 7 lat. Dziś jest m.in. laureatem wielu polskich turniejów, ma na swoim koncie udział w wielu projektach telewizyjnych i jest choreografem grupy SPOKO z Zielonej Góry, a także instruktorem tańca.

 

Ostatni z jurorów, Dominika Jałoszyńska aka Doma sędziować będzie waacking – tegoroczną nowość na Rytmie Ulicy - Już od zeszłego roku tancerze prosili mnie, aby ten rodzaj tańca pojawił się w Pile. Zawsze staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczestników dlatego zdecydowałem się na wprowadzenie tej kategorii. Chciałem zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie i już dziś mogę powiedzieć, że przerosło one moje najśmielsze oczekiwania – komentuje Sławomir Wegner, organizator Rytmu Ulicy.

 

Dominika Jałoszyńska to prawdziwa propagatorka waackingu w Polsce. Jest współorganizatorką projektu „Polski Waacking”, w ramach którego edukuje o tym stylu tańca oraz pierwszych w Polsce zawodów waackingowych „Waack on Point”. Doma swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2002 roku od... szkoły baletowej. Od 2013r. reprezentuje poznańską ekipę tancerek „Punie Crew”.

 

Rytm Ulicy 2018 startuje już 23 marca. Podczas turnieju tancerze rywalizować będą o nagrody o łącznej wartości 35 tysięcy złotych. Szczegóły, transmisje live i najlepsze choreografie będzie można obejrzeć na oficjalnym fanpage'u turnieju https://www.facebook.com/Rytm-Ulicy-Pi%C5%82a-Official-1481199958758262/

Katarzyna Matolicz

 

 

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe