Będzie wystawa i pokazy dynamiczne. Posiadasz pamiątki?  Pokaż je!

  • 14.03.2018, 10:05 (aktualizacja 14.03.2018 10:09)
  • eki
Będzie wystawa i pokazy dynamiczne. Posiadasz pamiątki?  Pokaż je!
PIŁA  Upamiętnią 100 lat Niepodległości Polski wystawą w schronohangarach na pilskim lotnisku

 

Pilskie Muzeum Wojskowe planuje organizację dużej wystawy na pilskim lotnisku. Okazją do jej przygotowania i zaprezentowania są obchody 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podpisaliśmy z Gminą Piła umowę na realizację zadania publicznego pod tytułem: Upamiętnienie 100 lat Niepodległości Polski poprzez organizację wystawy przybliżającej 100 lat Tradycji Polskiego Wojskowego Szkolnictwa Motoryzacyjnego pt.:„Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej” – informuje Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego (w organizacji). Na ten cel Muzeum pozyskało dotację w wysokości 22 tys. zł. Łączny koszt zadania to 29 tys. 200 zł.

Uroczyste otwarcie wystawy w schronohangarach na pilskim lotnisku zaplanowano na sobotę 14 lipca. Imprezie będzie towarzyszyła plenerowa wystawa sprzętu wojskowego oraz pokazy dynamiczne.

- Możemy już uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że tego dnia po raz pierwszy w Pile będzie można zobaczyć najnowocześniejszy czołg będący na wyposażeniu Wojska Polskiego, LEOPARD 2A5 z jednostki wojskowej kultywującej tradycje legendarnych żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka. Będą też obecni nasi przyjaciele z Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku ze swoim ciekawym pojazdem. Będzie też wiele innych atrakcji dla miłośników techniki wojskowej i historii oręża polskiego. Przed nami dużo pracy. Już teraz serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają pamiątki związane z żołnierzami - mechanikami, kierowcami, specjalistami służby czołgowo-samochodowej o wsparcie organizacji wystawy i przekazanie materiałów archiwalnych i pamiątek – apeluje P.Olszyński (kontakt: tel. 601 291 234, mail: przedmoscie.pila@gmail.com)

 

 

 

 

 

 

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe