Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pozytywnie zakręceni

Młodzi, zdolni i z ogromną pasją. To oni tworzą wyjątkowy klimat Rytmu Ulicy, największego turnieju hip hopowego w Polsce. Tancerze, bo o nich mowa, co roku przyjeżdżają do Piły z najdalszych zakątków Polski, ale i Europy bo jak twierdzą taniec jest dla nich wszystkim. O miłości do hip hopu i nieustannym szukaniu inspiracji rozmawiamy z uczestnikami siedemnastej edycji Rytmu Ulicy Oranżada Helena.
Pozytywnie zakręceni

Ruszył Rytm Ulicy' 2018! 

- W tańcu mogę być sobą, wyrażać swoje uczucia, emocje, dać się ponieść muzyce i nie myśleć o niczym innym – opowiada piętnastoletnia Justyna z Lublina. - Gdy wczuwam się w muzykę, a moje ciało zaczyna tańczyć tak naprawdę zapominam o świecie. Wychodzę na parkiet i wpadam w rodzaj pozytywnego transu – dodaje. Justyna tańczy od 8 lat. Uczy się w szkole tańca, ma także swojego trenera. Na Rytm Ulicy przyjechała po raz pierwszy. Startuje w kategorii hip hop solo do lat 16 i już po jednym dniu turnieju jest bardzo pozytywnie zaskoczona atmosferą, poziomem i całą organizacją. Ogromne wrażenie zrobili na niej również sędziowie. Zwłaszcza Loose Joint z Nowego Jorku, z którym udało jej się nawet przez chwile porozmawiać. - To niesamowite uczucie, gdy możesz wziąć udział w warsztatach tak legendarnego tancerza i zapytać go o korzenie hip hopu – tłumaczy Justyna. - Znałam Loose Jointa już wcześniej, śledzę go w social media, oglądam wszystkie jego filmiki i często się nimi inspiruje. Warsztaty dużo mi dały. I nie chodzi mi tu o choreografię, czy jakąś konkretną technikę. Loose Joint nauczył mnie, że każdy, nawet najłatwiejszy ruch w tańcu trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć – dodaje.

Wie o tym dwudziestodwuletni Adrian aka Brzoza, który w Pile tańczy już po raz piąty. Przyjeżdża na Rytm Ulicy, bo jego zdaniem to najlepszy turniej w Polsce. Jest tu zawsze ogromna frekwencja i wysoki poziom tancerzy. Adrian występuje ze swoim przyjacielem Czyżem w kategorii hip-hop duety powyżej 16 roku życia. Tańcem zajmuje się także na co dzień. - To jest właściwie całe moje życie. Z jednej strony źródło utrzymania, z drugiej ogromna pasja i miłość, której po prostu nie da się opisać – tłumaczy. Adrian pochodzi ze Śląska, tam też uczy w szkole podstawowej i w szkołach tańca. Prowadzi lekcje m.in. dla najmłodszych tancerzy. - Rośnie nam nowe pokolenie wspaniałych hip hopowców – śmieje się. - Widzę w dzieciakach ogromny potencjał, mam nadzieje, że będą go rozwijały – dodaje. Jako nauczyciel, ale i stały uczestnik różnych turniejów Adrian cały czas szlifuje swoją formę. W tańcu ogromną wagę przywiązuje także do muzyki. Jego zdaniem jest ona integralną częścią każdej choreografii i występu, a wręcz go dopełnia. Właśnie dlatego organizatorzy Rytmu Ulicy, co roku sprowadzają na turniej najlepszych DJ-ów.

W tym roku jednym z nich jest DJ Piggo ze Słowacji. Znany i uznany w środowisku hip hopu grał m.in. na prestiżowym Street Dance Camp w Japonii. W Pile miksuje w kategorii hip hop 16+ oraz house. Co będzie puszczał tancerzom? - Jeszcze nie wiem od jakiego utworu zacznę. Stanę przy konsoli, otworzę mój folder z muzyką i będę improwizował – śmieje się. - Gdy gram najważniejszy jest dla mnie flow. Lubię, gdy utwory płynnie przechodzą między sobą i tworzą energetyczną całość. Duża zależy też od tancerzy. Jako DJ grający na turnieju staram się im pomagać. Jeśli więc widzę, że ktoś poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej abstrakcyjnym miksem daję więcej czadu – dodaje.

Katarzyna Matolicz

 

Rytm Ulicy potrwa do 25 marca. Występy tancerzy śledzić można na oficjalnym fanpage'u turnieju https://www.facebook.com/Rytm-Ulicy-Pi%C5%82a-Official-1481199958758262/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lubiejący wychlaćTreść komentarza: Rewelacyjny fragment kiedy Barabasz zrelacjonował przypadek dziennikarskiego badania alkomatem jakiegoś gościa. Okazało się, że człowiek jest do bólu trzeźwy. Wtedy Szalbierz zrobił minę, która może być przejawem zatroskania, że jak to, żeby facet miał 0,0 na alkomacie! Powiedział jakąś onomatopeję: uuuuuuuu! To wyraz bólu solidarnościowego, że nietrzeźwość nie zawitała.Data dodania komentarza: 24.05.2025, 13:25Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: EufemiaTreść komentarza: Szalbierz w swoim wystąpieniu publicznym związanym z marszem pederastów i lesb zaproponował utworzenie efemerycznego wydawnictwa - poradnika dla niedoświadczonych gejów i trybad pod nazwą "Tłok czekoladowy". Ktoś inny, bardziej bezpośredni zauważył, że lepszy byłby tytuł czy nazwa "C h u j w d u p i e". Kiedy te szczegóły wyszły na rozprawie pod dowództwem Płóciennika, ten zgodził się z tłokiem ale był wstrząśnięty c h u j e m.Data dodania komentarza: 24.05.2025, 13:07Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: mikeTreść komentarza: Dobra wiadomość :)Data dodania komentarza: 23.05.2025, 21:03Źródło komentarza: Ważna zmiana dla milionów pracownikówAutor komentarza: karafkaTreść komentarza: Rasputin Strong Crystall - Clear Vodka Smooth and Genuine 70%vol. to jest to, co lubią naczelni w weekendy i w innych dniach poza weekendem.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 21:00Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: żabka i makTreść komentarza: Rzecz wyjaśnia IPN: "Akten der Geheimen Staatspolizei. Staatspolizei(leit)stelle Zichenau über Lemanowicz Boleslaw, geb. 24.4.05 [Akta w sprawie: Bolesław Lemanowicz, ur. 24-04-1905 r.; nauczyciel aresztowany prewencyjnie w dniu 05-04-1940 r. w ramach akcji wymierzonej przeciwko inteligencji polskiej; osadzony w obozie przejściowym w Działdowie (Durchgangslager Soldau), dnia 18-04-1940 r. przeniesiony do KL Dachau]"Data dodania komentarza: 19.05.2025, 11:30Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: myszkujący szczurekTreść komentarza: Dlaczego gestapo zabrało Bolesława do Dachau?Data dodania komentarza: 19.05.2025, 11:26Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama