O planach na ścieżkę z Wiktorówka do Górki Klasztornej

O planach na ścieżkę z Wiktorówka do Górki Klasztornej
24 kwietnia w Urzędzie Miejskim Gminy Łobżenica burmistrz Piotr Łosoś, wicestarosta powiatu pilskiego Stefan Piechocki, zastępca burmistrza Józef Lewandowski oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Jan Tuszyński rozmawiali o założeniach do dokumentacji projektowej na budowę ciągu pieszo-rowerowego łączącego Wiktorówko z Górką Klasztorną.

Zielone światło dla tej inwestycji pojawiło się w związku z uchwałą o zamiarze realizacji tego zadania podjętą przez samorząd powiatu. Podczas spotkania w Łobżenicy omówiono wstępne założenia konieczne do przygotowania dokumentacji. Ciąg pieszo-rowerowy ma mieć dwa metry szerokości, zastanawiano się również nad możliwością jego oświetlenia. Projekt ma również objąć ul. Raczkowskiego.

Ustalono, iż kolejne spotkanie odbędzie się w szerszym gronie i oprócz projektanta wezmą w nim udział radni Rady Miejskiej w Łobżenicy. Podczas roboczej narady omówiono także współpracę pomiędzy gminą, a powiatem w zakresie bieżącego utrzymania dróg, szczególnie w kontekście zakrzaczeń występujących przy wlotach i wylotach do miejscowości.

(m)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe