Igrzyska lekkoatletyczne „NIKE”. Wynik nie był najważniejszy

  • 11.05.2018, 08:53 (aktualizacja 11.05.2018 08:55)
  • eki
Igrzyska lekkoatletyczne „NIKE”. Wynik nie był najważniejszy
W zawodach wzięła udział młodzież z czterech powiatów: pilskiego, złotowskiego, wągrowieckiego i czarnkowsko – trzcianeckiego.

To była już 34. edycja Igrzysk Lekkoatletycznych „NIKE”, organizowanych z myślą o młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim. Igrzyska odbyły się na stadionie przy ul. Żeromskiego w Pile, 10 maja.  

Stadion tętnił życiem już od wczesnych godzin przedpołudniowych. Sygnał do rozpoczęcia imprezy dała Aleksandra Błażejewska, prezes stowarzyszenia „SPRAWNI – RAZEM” – głównego organizatora imprezy. W uroczystym otwarciu wziął udział Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron wydarzenia, zawodników z kolei, już w trakcie zmagań na stadionie, dopingował Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu.

W zawodach wzięła udział młodzież z czterech powiatów: pilskiego, złotowskiego, wągrowieckiego i czarnkowsko – trzcianeckiego. I choć wyniki nie były najistotniejsze, to sprawnie działające biuro zawodów szybko obliczyło, że najlepszymi rezultatami mogli się pochwalić uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. I to właśnie im przyznano okolicznościowe puchary za sukcesy w rywalizacji drużynowej.

Grupa kilkudziesięciu sportowców rywalizowała w pełnym słońcu, w konkurencjach biegowych i technicznych. Ich przekrój był imponujący: sprinty, sztafety, biegi długie, skoki w dal i wzwyż, rzut piłką palantową, pchnięcie kulą… Dla każdego coś miłego. Jak zawsze, było sympatycznie i radośnie. Oby więcej takich imprez!

 

eki
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe