Strażacy zgłębiali tajemnice hybrydy

Strażacy zgłębiali tajemnice hybrydy
Pilscy strażacy szkolili się pod kątem znajomości autobusów hybrydowych. Zapoznawali się m.in. z systemem bezpieczeństwa oraz możliwymi zagrożeniami, które mogą ich spotkać podczas akcji ratowniczych.

Szkolenie zorganizowane zostało bezpośrednio na terenie spółki MZK w Pile. Wykorzystano do niego jeden z sześciu stacjonujących w Pile niskopodłogowych autobusów hybrydowych Solaris Urbino Hybrid. Przedstawiciele zakładu omówili systemy bezpieczeństwa, które znajdują się w autobusach hybrydowych oraz zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać strażacy podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. W praktyce zademonstrowano awaryjne otwieranie drzwi wejściowych do autobusu, pokazano instalację automatycznego gaszenia pożaru oraz omówiono budowę i wyposażenie autobusów nowej generacji.

Dla porównania zaprezentowany został również starszy model autobusu o tradycyjnym napędzie silnikiem wysokoprężnym. W prezentacji dwóch modeli autobusów jeżdżących w komunikacji miejskiej po pilskich ulicach uczestniczyło 50 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 PSP w Pile.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Zdjęcia: st. kpt. Michał Warykasz

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe