Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:

60 medali!!!

W Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach Juniorów kat. C i B oraz Seniorów. W zawodach udział wzięły najlepsze kluby w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie sportu, Chodzież reprezentowało 17 zawodników z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Podczas zawodów wręczono oficjalne powołania do Kadry Narodowej Finswimming na rok 2018.

Wśród chodzieskich zawodników najlepiej spisali się seniorzy: Kinga Małachowska – złote medale  kolejno na 50 m pod wodą, 50 m i 100 m po powierzchni (pp), Filip Nowak  - 2 złote medale na 50 m pod wodą, 50 m po powierzchni oraz brązowy medal na 100 m pod wodą, Julia Małachowska 3 srebrne medale na 50 i 100 m po powierzchni i 50 m bi-fins (bf), brązowy medal na 50 m pod wodą.  W konkurencji 200 m pp Julia Nowak zajęła wysokie drugie miejsce w kategorii B - najstarszych juniorek, a w kategorii C Inez Jesiołowska była bezkonkurencyjna pewnie sięgając po złoty medal, trzecia przypłynęła do mety Weronika Wolniewicz. W konkurencji 400 m bf w kat. C chłopców (15 lat i młodsi) Oskar Kasprowicz zdobył brązowy medal, wśród dziewczynek  tej samej kategorii wiekowej Weronika Wolniewicz zdobyła srebrny medal, a Maria Dreger medal brązowy, a w kat. B Weronika sięgnęła po medal brązowy. W kolejnej konkurencji bf na 50 m wśród seniorek srebrny medal zdobyła Julia Małachowska, a medal brązowy Sylwana Piechocka, która w  swojej kategorii wiekowej B zdobyła złoty medal tuż przed Martą Humerczyk (srebrny medal i Inez Jesiołowską, a tym samym całe podium zostało zajęte przez zawodniczki Delfinka! Inez Jesiołowska w kat. C na 50 m bf zdobyła złoty medal.

W sztafecie 4x100 m pp męska sztafeta w składzie: Adam Sałata, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Filip Nowak zdobyła srebrny medal, a sztafeta damska  w składzie: Kinga Małachowska, Natalia Bartczak, Nowak Julia i Julia Małachowska zajęła także miejsce na najwyższym stopniu podium. W kategorii B dziewcząt sztafeta w składzie: Sylwana Piechocka, Maja Czarnolewska, Maria Dreger i Marta Humerczyk zajęły drugą lokatę.

Na 200 m pp w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski zajął 3 miejsce, a wśród juniorek B srebro wywalczyła Julia Nowak, tuż za nią przypłynęła Natalia Bartczak, w kat. C natomiast ponownie bezkonkurencyjna była Inez Jesiołowska. W kolejnej konkurencji na 100 m bf w kat. B Adam Sałata zdobył medal brązowy podobnie jak jego młodszy kolega z kat. C Oskar Kasprowicz. Wśród kobiet brązowy medal zdobyła Sylwana Piechocka, która także zwyciężyła w swojej kategorii juniorów B, gdzie Marta Humerczyk wywalczyła medal brązowy, a w kategorii C Laura Skóra przypłynęła na trzeciej pozycji. Na dystansie 400 m pp w kat. OPEN i w kat. B juniorów Julia Nowak zajęła trzecią pozycję, a w kat. C dziewcząt złoty medal wywalczyła Weronika Wolniewicz. Na dystansie 50 m pw w kat. B Oliwier Jesiołowski zdobył srebrny medal, Sylwana Piechocka także medal srebrny ale seniorkach, a w juniorkach B złoty medal tuż przed Natalią Bartczak, która wywalczyła medal srebrny. W sztafecie mikstowej 4x50 m pp nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna pewnie zdobywając złoty medal w składzie: Kinga Małachowska, Adam Sałata, Filip Nowak i Julia Małachowska, druga miejsce w kat. OPEN zajęła druga nasza sztafeta w składzie: Sylwana Piechock, Oskar Kasprowicz, Natalia Bartczak, Oliwier Jesiołowski, a że była to także sztafeta juniorska to przyznany został również złoty medal w kat. juniorów B.0

W ostatnim, niedzielnym bloku zmagań podczas mistrzostw Polski w Gliwicach na dystansie 100 m pw Oskar Kasprowicz  w kat. C  chłopców wywalczył złoty medal, a wśród najstarszych juniorów zdobył srebro. W konkurencji 200 m bf Adam Sałata wśród juniorów  kat. B zdobył brązowy medal, podobnie jak jego klubowa koleżanka Julia Nowak wśród dziewcząt tej samej kategorii wiekowej. Natomiast wśród dziewcząt kat. C Laura Skóra zdobyła medal srebrny. W konkurencji 800 m pp Weronika Wolniewicz zdobyła medal brązowy wśród seniorek, medal srebrny w juniorkach B i medal złoty w kat. C, gdzie Maria Dreger zdobyła brązowy medal.  W ostatniej konkurencji indywidualnej na dystansie 50 m pp Natalia Bartczak zajęła wysokie 2 miejsce w kat. B, jak i Laura Skóra w kat. C dziewcząt. Na zakończenie zmagań rozegrano sztafetę 4x100m bf, gdzie nasze seniorki w składzie: Julia Nowak, Kinga Małachowska, Natalia Bartczak i Julia Małachowska zdobyły złoty medal, a medal brązowy w seniorkach dołożyły juniorki B: Maja Czarnolewska, Weronika Wolniewicz, Maria Dreger I Julia Szejner, które w swojej kategorii wiekowej bezapelacyjnie wygrały.

Łącznie pływacy UKS Delfinek Chodzież zdobyli 60 medali MP, w tym 17 złotych, 20 srebrnych i 23 brązowe. Opłaty startowe i transport zostały pokryte z dotacji Urzędu Miasta w Chodzieży. W imieniu klubu chcielibyśmy bardzo serdecznie rodzicom za pomoc w transporcie na zawody oraz Annie Pietras za upominki dla wszystkich zawodników.