Poseł Paszyk o skoku PiS na kasę Polaków

  • 8.06.2018, 20:25 (aktualizacja 08.06.2018 20:27)
Poseł Paszyk o skoku PiS na kasę Polaków
Mniej pieniędzy dla polskich rolników w kolejnym rozdaniu budżetu europejskiego- taką informację przywiózł z Warszawy poseł PSL, Krzysztof Paszyk. Na piątkowym spotkaniu z pilskimi dziennikarzami podsumował krotko- że to wina obecnego rządu. „Tak” dla podwyżki cen paliwa nazwał z kolei skokiem na kasę Polaków.

Po roku 2020 rolnicy staną przed wielkim problemem. Planowane jest drastyczne cięcie unijnych środków na polską wieś.

Poseł Krzysztof Paszyk:- Na dopłaty bezpośrednie będzie o 2,5 mld euro mniej. Jeszcze więcej cięć czeka nas jednak w polityce rozwoju obszarów wiejskich. Z blisko 11,6 mld euro zostanie tylko około 8 mld euro. To efekt nieodpowiedzialnej polityki rządów PiS i jego permanentnego machania szabelką.

Poseł wyraził swoje oburzenie również w związku z podwyżką cen paliw:- W jednym dniu premier broni minister Rafalskiej i premier Szydło przekonując, że dbają o Polaków, a później wprowadzana jest oplata paliwowa. Politycy PiS mówią o nowym programie wyprawka plus i chcą włożyć pieniądze do jednej kieszeni obywatela, a nową ceną paliwa wyciągają je z drugiej kieszeni. To skandal. To zwykły skok na kasę Polaków. Niby rząd mówi, że dba o najuboższych, a podniesienie cen paliw uderzy właśnie w nich, bo podrożeje wszystko.

Obecny na konferencji wicemarszałek wielkopolski, Krzysztof Grabowski mówił m.in. o programie pomocy dla pszczelarzy i dofinansowaniu sadzenia miododajnych drzew:- Jesteśmy pierwszym regionem w Polsce, który przeznaczył w ramach wsparcia pszczelarzy 1 mln 600 tys zł na zakup sadzonek miododajnych drzew. W tym roku posadzonych zostanie 24, 5 tys takich drzew- powiedział wicemarszałek.

Krzysztof Grabowski odniósł się również do nowej ustawy Prawo Łowieckie, która okazała się problematyczna. Na jej mocy szacowaniem szkód wyrządzanych w rolniczych uprawach przez dzikie zwierzęta mieli się zajmować sołtysi, co z oczywistych powodów nie jest praktykowane. Sołtysi po prostu ani nie zostali w tym kierunku przeszkoleni, ani nie mają na to czasu zajmując się własnymi gospodarstwami. Dlatego niedawno zorganizowano w tej sprawie wielkopolskie forum. Zebrano na nim 1200 podpisów pod wnioskiem o zmianę ustawy. Według nowego pomysłu szkody maja szacować pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego.

(acz)

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gaba
Gaba 28.07.2018, 13:23
PSL się kończy
jaga
jaga 24.06.2018, 13:53
Czas najwyższy, żeby zdelegalizować tzw. psl
benedykt
benedykt 25.06.2018, 12:48
Do tzw. jagi: Sama się delegalizuj.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 9.06.2018, 10:26
Proponuję program
„Mieszkanie na każdą kieszeń”
Moim zdaniem dzisiaj na tym etapie rozwoju cywilizacji mieszkania i domy mogą być budowane przez drukarki 3D,które mogłyby spokojnie znaleźć się na wyposażeniu naszego państwa,myślę że tak budowane mieszkania kosztowałyby tyle ażeby mógł je nabyć każdy pracujący człowiek za gotówkę,bez konieczności zaciągania kredytu,państwo w przeciwieństwie do deweloperów nie zarabia na sprzedaży mieszkań a wyłącznie utrzymuje się z podatków,więc można się spodziewać że mieszkania budowane przez nasze państwo byłoby bardzo tanie,kolejnym pomysłem jest także zmuszenie więźniów w ramach kary do budowania takich mieszkań oczywiście,nie mogliby oni liczyć na wypłatę,a jedynie na złagodzenie wyroków,mieszkania takie też byłyby bardzo tanie jedynie pod warunkiem że zajmie się tym państwo,jest to opcja korzystniejsza dla nabywców mieszkań,a jak wiadomo mamy do czynienia z głodem mieszkaniowym,nie tylko w Polsce ale praktycznie na całym świecie,moim zdaniem taka sytuacja występuje ponieważ potężne firmy deweloperskie mogą tą cenę windować,a z kolei jest to na rękę wszelkim firmom udzielającym pożyczek,głównie kredytodawcą,więc potężna siła stoi na drodze do tanich,dobrych mieszkań,rozumiem że politycy nie są gotowi aby taką siłę przezwyciężyć,dlatego dobrze by było aby ten pomysł rozpropagować w taki sposób,aby był on publicznie dyskutowany,kiedy wiedza na ten temat stanie się powszechna,wówczas z czasem uda się ten plan dla dobra nas wszystkich zrealizować.Oczywiście nie krytykuje firm deweloperskich,one zarabiają na mieszkaniach i we własnym co prawda wąskim interesie ale jednak działają racjonalnie windując te ceny podobnie jak banki udzielając kredytów mieszkaniowych jednak,zdecydowanie więcej jest ludzi zainteresowanych kupnem mieszkania,którzy nie chcą się zadłużać ani wykrwawiać dla własnego m,czyli konsumentów,więc zdecydowana większość potrzebuje zmian,pozatym w krajach gdzie aby mieć dom wystarczy praca własnych dłońi nawet jeżeli mamy do czynienia z ubóstwem ludzi przybywa w tempie sprinterskim,tak jest w Afryce,gdzie klimat i temperatura pozwala na to aby móc mieszkać prymitywnych warunkach,dzisiaj 500 plus już nie wystarczy,ludzie bez stabilności zyciowej nie zdecydują się na założenie rodziny ani tym bardziej na posiadanie licznej gromadki dzieci,przed 1989 rokiem mieliśmy dodatni przyrost naturalny ponieważ ludzie mieli pewność posiadania mieszkania bez kredytu pomimo wszechobecnej biedy,tak samo jest w ubogiej Azji i Afryce,mimo ubóstwa jej mieszkańców przyrost naturalny jest dodatni ponieważ ludzie tam żyjący są pewni posiadania własnego domu.
Proszę przeczytać krótką informację w odnośniku poniżej(wystarczy najechać kursorem myszki na niego i nacisnąć tą strzałeczką)
https://wolnemedia.net/w-salwadorze-wybuduja-osiedle-domow-drukarka-3d/
Dodam od siebie że wielką hańbą i skandalem jest fakt że ludzie aby zakupić mieszkanie muszą zadłużać się w bankach i wypruwać z siebie żyły tylko po to aby politycy razem z bankami i deweloperami zarabiali bajońskie sumy na kredytach i sprzedaży,a mieszkanie,własne lokum jest prawem a nie przywilejem,wszystkie programy mieszkaniowe realizowane w Polsce to był zwykły haracz dla tych instytucji,już od dawna można budować bardzo tanie mieszkania,osobiście nie spocznę dopóki cała Polska nie dowie się o takiej możliwości.

Pozostałe