Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wystawa malarska i debiut nowego dyrektora

Kilkadziesiąt dzieł pilskiego cenionego artysty - Janusza Argasińskiego i blisko 100 prac uczestników warsztatów plastycznych można oglądać w pilskim BWAiUP. Piątkowy wernisaż wystawy przyciągnął tłumy.
Wystawa malarska i debiut nowego dyrektora

Janusz Argasiński zaprezentował kilkadziesiąt swoich obrazów, pochodzących z różnych okresów twórczości. Wśród nich jest wiele nowych. Powstały na płótnie, są pełne ekspresji, silne nastrojowością treści, tajemniczością fantastyki graniczącej z mistycyzmem. Podczas rozmowy, którą prowadził nowy dyrektor BWAiUP, Edmund Wolski. artysta zaprezentował się jako prawdziwy pasjonat sztuki:- Kocham to co robię i będę tworzyć dalej – zapowiedział.

Obok obrazów Janusza Argasińskiego na wystawie pojawiły się prace uczestnków warsztatów plastycznych, organizowanych przez BWAiUP, którzy wcześniej byli prowadzeni przez artystę plastyka Ewę Podolak. W galerii przy ul. Okrzei można oglądać około 100 prac wykonanych przez twórców nieprofesjonalnych: Teresę Bobin, Marię Dąbrowską, Dawida Czerwińskiego, Krystynę Jagłę, Bożenę Jurewicz, Barbarę Pawlak, Ewelinę Pastuszek, Dorotę Sobacką, Małgorzatę Michniewicz, Barbarę Taterka i Ilonę Tecław.

Wernisaż był równocześnie pierwszą imprezą Edmunda Wolskiego jako dyrektora BWAiUP:- Cieszę się, że trafiłem na Janusza Argasińskiego, który od lat jest nie tylko pracownikiem, ale i dobrym duchem tej instytucji. Pragnę zapewnić, że wraz z pracownikami tej placówki dołożymy wszelkich starań, aby nasze imprezy były interesujące i żebyście Państwo mieli ochotę jak najczęściej przekraczać progi BWA – zadeklarował dyrektor.

- Jestem pod wrażeniem dzieł Janusza Argasińskiego, jak i prac twórców nieprofesjonalnych – stwierdził starosta pilski Eligiusz Komarowski, składając gratulacje autorom prac. - Nowemu dyrektorowi życzę natomiast, aby Biuro Wystaw Artystycznych trafiało ze swoją ofertą zarówno do koneserów sztuki, jak i szerokiego grona odbiorców.

Oprawą muzyczną wernisażu był mini recital gdańskiego zespołu „Czarownice i Anioły”. Wystawa potrwa do 18 sierpnia.

(pp)


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ormo czuwaTreść komentarza: Mariusz daje radę. Był czas, że czuwał w domu na Wawelskiej 32, kiedy nikogo nie było w domu. Jak to dociekliwy ekspert spenetrował zawartość kibla w temacie wszystkiego. Nie zapomniał poskarżyć się w mediach, że domownicy podcierali swoje tyłki kartkami z wizerunkiem Stokłosy, karmiciela Szalbierza.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 15:15Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: wielka piątkaTreść komentarza: Jak podały stacje telewizyjne Piotr Głowski agitował po ustanowieniu ciszy wyborczej. W ten sposób dołączył do panteonu hańby pilskiej zaludnionej wcześniej przez Kozaczkę, Nowickiego, Beger, Skowyrę.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: veritatis splendorTreść komentarza: Wobec danych rodziny można powiedzieć, że na portalu dzienniknowy.pl kult kłamstwa ma się świetnie.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:09Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: dopisekTreść komentarza: Trzeci syn Pawła (1863 -1937) - Jan (1923) ukończył w Wilnie gimnazjum (1939). Po wybuchu wojny był prześladowany przez niemiecki służby przemocy. W roku 1941 wywieziony na roboty przymusowe do Królewca, gdzie robił jako niewolnik Niemców do 15 kwietnia 1945. Po wojnie pracował w Broczynie na stanowisku kierownika szkoły a następnie w Drawsku Pomorskim, Słupsku, Wałczu i Pile. Zmarł w roku 1992.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:00Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: a to ci psikusTreść komentarza: Pradziadek Franciszek zmarł pod koniec XIX wieku, nie mógł więc być członkiem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która powstała w roku 1923.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 11:21Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: dodatekTreść komentarza: Władysław (1903) był nauczycielem, kierownikiem szkoły w Wilnie i porucznikiem Wileńskiej Brygady Kawalerii. Ranny w bitwie pod Garwolinem przesiedział w oflagu C II Woldenberg (Dobiegniew) do końca wojny. Jako doświadczony organizator oświaty został delegowany do Wałcza na inspektora oświaty. Tu pracował w latach 1945 - 1950. Pracę zakończył w Toruniu na stanowisku kierownika szkoły ćwiczeń Studium Nauczycielskiego. Zmarł w roku 1965. Bronisław (1905) po ukończeniu seminarium nauczycielskiego w Płocku pracował jako nauczyciel matematyki i sztuki w powiecie toruńskim. W roku 1940 został aresztowany przez gestapo i odstawiony do Dachau, gdzie zastał go koniec wojny. Po wojnie wrócił do Polski i pracował najpierw w Wałczu a następnie w Szczecinie na stanowisku dyrektora zasadniczej szkoły zawodowej Metalówka. Po przejściu na emeryturę przeniósł się do Torunia, gdzie zmarł w roku 1974.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 22:29Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama