Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dziadkowie oczami młodych

Aż cztery prace z Piły zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie "Senior", organizowanym przez Instytut Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorkami nagrodzonych prac i laureatkami konkursu są: Małgorzata Szulc i Patrycja Mantaj z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Patrycja Thomas i Agata Furtacz z Zespołu Szkół Budowlanych.
Dziadkowie oczami młodych

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Instytut Psychologii zaprosił uczniów liceów i techników województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie artystycznym pt. SENIOR. Formami artystycznej ekspresji mogły być prace plastyczne, fotografie, a nawet dzieła literackie typu esej, bajka czy wiersz. Organizatorom zależało na poznaniu, w jaki sposób młodzież spostrzega osoby starsze, jaki ma do nich stosunek oraz jakie przekonania, postawy, wyobrażenia i emocje ludzie młodzi prezentują wobec seniorów.

Na konkurs wpłynęły 73 prace. Komisja konkursowa - złożona z przedstawicieli pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów i studentów Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu wybrała najlepsze z nich, a we wtorek, podczas II Forum Psychologii Rodziny „Seniorzy w rzeczywistości XXI wieku” uroczyście wręczono nagrody.

Wśród laureatów znalazła się czteroosobowa reprezentacja szkół pilskich. W kategorii prac plastycznych III miejsce za pracę pt. Wieczna miłość przyznano Małgorzacie Szulc z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Oba wyróżnienia w tej kategorii także otrzymały uczennice z Piły:- za pracę Oczy zwierciadłem życia Patrycja Thomas oraz za pracę Moi dziadkowie. Miłość na całe życie – Agata Furtacz- obie z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

Z kolei w dziedzinie fotografii za pracę Barwna prostota na ponurym tle – wyróżnienie otrzymała Patrycja Mantaj z Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile.

Dla porządku podamy, że w kategorii prac plastycznych zwyciężył Wieczór z dziadkiem W. Szafrańskiej z Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie. W kategorii fotografii najlepsza była praca Babcia wie co dobre – J. Feliksiaka z Zespołu Szkół im. Zamoyskich w Rokietnicy, a w kategorii prac literackich - Maleńki promyczek słońca - bajka A. M. Tomaszewskiej z II LO w Koninie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: czystyTreść komentarza: Za to Ty z brudnym umysłem zwojujesz internet :)Data dodania komentarza: 07.03.2024, 23:44Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: podstawówkaTreść komentarza: Użycie formułki "Rośnie skala" jest wyrazem niezrozumienia podstaw semantyki u Szejnfelda.Data dodania komentarza: 29.02.2024, 21:18Źródło komentarza: Rośnie skala problemów małych firm – senator Szejnfeld zwraca się do rządu o wsparcieAutor komentarza: BiegłyTreść komentarza: Poziom dziennikarski dno. To nie jest fundacja AI i nie ma nic wspólnego ze sztuczną inteligencją. Fundacja jest Ala (w zasadzie Alfreda) Wordena, kosmonauty aerykańskiego, uczestnika Apollo 15.Data dodania komentarza: 27.02.2024, 10:39Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: AdminTreść komentarza: W brudnych butach jak na zdjęciu raczej Stanów nie zwojuje...Data dodania komentarza: 27.02.2024, 10:35Źródło komentarza: Z Piły do NASAAutor komentarza: do kurewTreść komentarza: Cóś kurva ostataniemi czasy nie ma nic o lemanie, co wy - kurvy - śpicie, pijaki z wiochy i miasta?Data dodania komentarza: 25.02.2024, 14:42Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: pjerdutTreść komentarza: tera kaczory som mniastem a wobec powyszszego Wolski Brunek jest burmiszczem. Stokłosa chyba jusz siem zestarzał i jemu zwisa sport.Data dodania komentarza: 22.02.2024, 21:28Źródło komentarza: Pierwszy turniej na wygnaniu, czyli kolejny kaczorski absurd
Reklama
Reklama