Klub Seniora doczekał remontu

Klub Seniora doczekał remontu
Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie budynek Klubu Seniora przy ul. Bydgoskiej w Pile. Aktualnie trwają przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy robót.

Jak informuje Jagoda Oburota z biura prasowego Urzędu Miasta, prace remontowe obejmą termomodernizację, naprawę elewacji, wymianę stolarki okiennej oraz wyłożenie polbruku za klubem. Gmina wyłoży na tę inwestycję 420 tysięcy złotych. 

Jagoda Oburota:- Klub Seniora, liczący obecnie 400 członków, to placówka działająca w ramach struktury organizacyjnej Regionalnego Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile. Skupia ona środowisko emerytów i rencistów z terenu gminy. Klub prowadzi zajęcia i organizuje przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne i integrujące zgodnie z oczekiwaniami seniorów oraz ich predyspozycjami. Uczestnicy zajęć to osoby, których sytuacja życiowa z różnych powodów (samotność, spora ilość czasu wolnego, zainteresowania) skłaniają do zaangażowania się w życie klubowej społeczności. Najważniejszym celem działań Klubu jest aktywizacja: społeczna, kulturalna i psychofizyczna wszystkich jego członków. W klubie prężnie działa kilkanaście sekcji zainteresowań między innymi sekcja plastyczna, tkactwa artystycznego, rękodzieła, literacka, brydża, komputerowa, bilardowa, kulinarna, ceramiczna.

Źródło: um

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pilanka
Pilanka 9.06.2017, 19:05
W końcu, tyle lat straszył ten budynek

Pozostałe