MZK rusza z remontem zajezdni

MZK rusza z remontem zajezdni
Nieremontowana od blisko 50 lat (czyli od momentu swojego powstania) pilska zajezdnia MZK doczekała lepszych czasów. W poniedziałek podpisano umowę z wykonawcą na modernizację obiektu. Zadanie pochłonie ponad 3 mln. zł brutto.

- Jest to ważna chwila nie tylko dla naszego zakładu, ale również dla miasta- powiedział prezes pilskiego MZK, Tadeusz Majewski.

Zadanie stało się możliwe do realizacji dzięki uzyskanym funduszom unijnym. Projekt nosi tytuł: „Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o.o. w Pile i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej”. Wartość tego remontu to ponad 3 mln zł brutto.

Na przetarg wpłynęły trzy oferty. Wygrała pilska firma Asta-Bud, z ceną 3.164.175,00 zł. brutto.

Tadeusz Majewski:- Ciesze się, że najkorzystniejsza okazała się oferta naszej lokalnej firmy. A trzeba powiedzieć, że konkurencja była zacięta. Różnica między pierwszą propozycją, a kolejną wynosiła niespełna 3 tys. zł. Zadanie będzie się składało z dwóch elementów: modernizacji zajezdni autobusowej i przebudowy sieci cieplnej.

Modernizacja zajezdni obejmie m.in. montaż nowej kostki betonowej, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nawierzchni stacji paliw, parkingu dla rowerów, przebudowę placu manewrowego i drogi do hamowania dla kierowców autobusów. Druga część prac będzie natomiast polegać na robotach podziemnych czyli przebudowie sieci cieplnej.

Przewidywany termin realizacji robót i przekazania dokumentacji to 30 września 2017 roku.

Za uzyskane fundusze unijne zakupionych zostanie także 11 autobusów niskoemisyjnych, w tym 6 autobusów hybrydowych i 5 o napędzie diesla. Przybędzie również nowych biletomatów oraz elementów monitoringu.

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe