Jak nie czytają – jak czytają!

  • 14.06.2017, 11:00 (aktualizacja 14.06.2017 13:16)
  • eki
Jak nie czytają – jak czytają!
PIŁA  Bili rekord czytania w jednym momencie

 

Były poduszki, koce, karimaty, a nawet przytulanki i – co najważniejsze - ulubione książki. Rozsiedli się na szkolnym boisku i rozpoczęli czytanie. Tak oto młodzież z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile włączyła się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie biją zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie: wówczas czytało wspólnie 432 tysiące 608 uczniów.

W Dniu Dziecka 1 czerwca uczniowie pilskiej Nafty, czyli ZS im. S. Staszica przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Razem z uczniami z całej Polski czytali je wspólnie – na głos, próbując pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie. - Według badań 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Młodzież czyta jednak znacznie więcej! Dlatego nauczcie czegoś dorosłych, manifestując to, co dla was jest naturalne – nauczcie ich czytania! Pokażcie im, że mają się czego wstydzić! – zachęcali uczniów do udziału w akcji jej organizatorzy. Udało się. 

Akcja rozpoczęła się marszem z transparentami i książkami wokół szkoły, a następnie zorganizowano swoisty czytelniczy flash mob na boisku: każdy rozsiadł się wygodnie z ulubioną lekturą, a na umówiony znak otworzył ją na 10-tej stronie i rozpoczął głośne czytanie. Efekt był zadziwiający. 

Przeprowadzono jeszcze Manekin Challenge: uczniowie zastygli na chwilę w bezruchu podczas czytania, a sytuację sfilmowały klasy medialne, a także stworzono książkowe graffiti na boisku z ulubionych cytatów. Odbyły się także konkursy z nagrodami: m.in. konkurs na najoryginalniejsze przebranie za postać literacką (można było wygrać 100 zł!) oraz na najciekawszy transparent reklamujący czytelniczą akcję – do „wzięcia” przez klasy były m.in. dwa zestawy pomocy do nauki angielskiego o łącznej wartości 1000 zł.

e

eki
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe