PIŁA    Dobra informacja dla rowerzystów: Będą nowe ścieżki rowerowe

  • 18.06.2017, 08:40
  • eki
PIŁA    Dobra informacja dla rowerzystów: Będą nowe ścieżki rowerowe
Rowerzyści doczekają się nowych ścieżek na łącznym odcinku 5,2 km. Przebudowanych zostanie 6 ciągów pieszo- rowerowych m.in. ten prowadzący ulicą Kossaka aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 10/11, czy wzdłuż ul. Powstańców Wlkp. do zakładów Philips.

Gmina Piła podpisała umowę z Konsorcjum Firm: ASTA-BUD Sp. z o.o. i POL-DRÓG Drawsko Pomorskie na przebudowę 6 ciągów pieszo – rowerowych o łącznej długości ok. 5,2 km. Zadanie to wchodzi w skład projektu „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez poprawę mobilności miejskiej w Pile”.

Przebudowane zostaną następujące odcinki:

Ciąg pieszo – rowerowy wzdłuż al. Powstańców Wlkp: od ronda Łukasiewicza do zakładów Philips wraz z oświetleniem; kolejny wzdłuż ulicy Wawelskiej – od ulicy Karpackiej do torów kolejowych; następny w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej w  rejonie Rond Kuronia – od ul. Okrzei do ul. Podgórnej, a także ciągi pieszo- rowerowe: wzdłuż ulicy Mickiewicza od strony lasu – pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Wyspiańskiego wraz z wykonaniem oświetlenia oraz montażem elementów małej architektury; wzdłuż al. Wojska Polskiego, od strony lasu, od ronda 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko – Bombowego do istniejącej ścieżki w rejonie przejazdu kolejowego wraz z wykonanie oświetlenia i wzdłuż ulicy Kossaka – od ronda 10 kwietnia 2010 roku do drogi krajowej nr 10/11 wraz z wykonaniem oświetlenia oraz montażem elementów małej architektury.

Całkowity koszt przebudowy tych 6 odcinków to około 6,5 milionów złotych. Termin wykonania ścieżek zakreślony wykonawcy w umowie upływa 10 października 2017 roku.

fot: B. Mirowski

eki

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kali
Kali 18.06.2017, 14:34
Aaaaa to już wiadomo skąd te ciągle laurki dla prezydenta w tv asta :-/

Pozostałe