PSL za likwidacją abonamentu

PSL za likwidacją abonamentu
O odrzuconym projekcie ustawy PSL "Godzina dla rodziny", pomyśle zniesienia abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz moralnych obowiązkach i solidarności względem uchodźców mówił w środę w Pile poseł ludowców Krzysztof Paszyk. Skomentował też partyjny wniosek o wotum nieufności dla Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela i przedstawił kilka swoich interpelacji dotyczących regionu.

Poseł Krzysztof Paszyk mówił podczas konferencji prasowej w biurze PSL o projekcie ludowców, znoszącym abonament RTV:- Sprawa abonamentu radiowo-telewizyjnego wzbudza w przestrzeni publicznej wiele kontrowersji. Zwłaszcza propozycja rządowa, polegająca na przymusowym ściąganiu abonamentu poprzez sieci kablowe. Sam interpelowałem w tym temacie na prośbę jednej z pilskich telewizji (uzyskałem odpowiedź pokrętną i wymijającą). Wątpliwości budzi zmuszanie kablówek do ujawniania danych osobowych oraz ingerowanie w umowy, które sieci podpisały z indywidualnymi klientami. Krótko mówiąc pomysłodawcy chcą z sieci kablowych zrobić poborcę abonamentu, a to się w głowie nie mieści. W naszym projekcie chcemy zlikwidować abonament. Skoro od wielu lat jest problem ze ściągalnością tej daniny, to po co w sposób nienaturalny tworzyć przepisy, które będą się spotykały z dezaprobatą? Lepiej zasilić publiczną telewizję i radio pieniędzmi z budżetu w wysokości (wg naszej wyceny) 750 mln zł . A reszta środków niech pochodzi z reklam i dobrowolnych wpłat.

Ostatnimi laty PiS zrobiło z publicznej telewizji swoją tubę propagandową. Wśród wielu ludzi rodzi się bunt za co mają płacić, skoro programy prezentowane na antenie im nie odpowiadają. Dlatego nasz pomysł wydaje się ze wszech miar zasadny.

Poseł odniósł się też m.in. do sprawy uchodźców. Mówił, że Polska w przeszłości otrzymała wiele pomocy z innych krajów i teraz to my mamy moralny obowiązek pomóc. Nie możemy uciekać od problemu, musimy się z nim zmierzyć, okazując solidarność.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roma
Roma 12.07.2017, 19:25
Zaczynam lubić PSL
Zibi
Zibi 9.07.2017, 00:14
Brawo PSL !!!

Pozostałe