Gmina Lubasz z dotacją na miasteczko

Gmina Lubasz z dotacją na miasteczko
Gmina Lubasz pozyskała kolejne dofinansowanie unijne. Tym razem na budowę miasteczka ruchu drogowego w Lubaszu oraz pięciu placów zabaw w miejscowościach: Nowina, Antoniewo, Bzowo, Klempicz, Kamionka.

W ogłoszonym przez Czarnkowsko – Trzcianecką LGD konkursie Gmina Lubasz złożyła wniosek o dofinansowanie i otrzymała maksymalną ilość punktów.

- Cieszy mnie fakt pozyskania kolejnego wsparcia unijnego. Obecnie nasza Gmina rozwija się bardzo dynamicznie, co jest doceniane przez mieszkańców ale również na zewnątrz – komentuje wójt Marcin Filoda.

Miasteczko Ruchu Drogowego powstanie przy Szkole Podstawowej w Lubaszu. Będzie to obiekt dostępny dla wszystkich mieszkańców, przeznaczony do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze.

Zarówno miasteczko ruchu drogowego jak i budowa placów zabaw są odpowiedzią na wnioski i pomysły zgłaszane przez mieszkańców. W przygotowanie koncepcji budowy placów zabaw zaangażowani byli sołtysi poszczególnych miejscowości oraz ich mieszkańcy.

Łączna wartość inwestycji wynosi 413 029,04 zł, wartość dofinansowani to 262 810,38 zł. Gmina uzyskała maksymalne możliwe dofinansowanie czyli 63,63% kosztów zadania. Jest to limit określony w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

- Nie zwalniamy tempa, staramy się o kolejne dofinansowania. Jeszcze w tym roku zamierzamy złożyć wnioski aplikacyjne do kolejnych konkursów na zadania wskazane przez mieszkańców – dodaje Liliana Helwich, odpowiedzialna za pozyskiwanie funduszy w Urzędzie Gminy w Lubaszu.

UG Lubasz


 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hallo
Hallo 4.07.2017, 15:00
A jak tam afera azbestowa? Podobno szykują się zatrzymania

Pozostałe