Stop foliówkom!

Stop foliówkom!
Pilskie służby pro-ekologiczne uczciły międzynarodowy dzień bez foliówek. W poniedziałek, 3 lipca w Vivo! Piła spółka GWDA obdarowywała odwiedzających galerię w pełni biodegradowalnymi i kompostowalnymi reklamówkami, Związek Międzygminny PRGOK - składanymi torbami materiałowymi, a Związek Aktywności Zawodowej z kolei- torbami wykonanymi ze zużytych banerów reklamowych.

Bartosz Bober, inspektor ds. rozwoju i marketingu spółki Gwda:- Efektem naszych wspólnych działań, były setki osób, zaopatrzone w przyjazne środowisku zamienniki. W czasie trwania akcji, edukowaliśmy również, dlaczego foliówki są tak bardzo szkodliwe dla środowiska. Nie było to trudne, ponieważ perspektywa foliówki rozkładającej się w środowisku przez 500 lat, do takiej, która potrzebuje na to 2 tygodnie, natychmiast trafiała do świadomości mieszkańców.

Przekaz pro-ekologicznej akcji został wzmocniony zaprezentowanymi materiałami multimedialnymi, obrazującymi życie w oceanach i szkody, jakie foliówki wyrządzają wodnym stworzeniom.

Bartosz Bober:- Przekonaliśmy się że los naszej planety nie jest pilanom obojętny, a w zetknięciu z ekologiczną alternatywą, chętnie z niej korzystają. Z tego miejsca, chcielibyśmy podziękować Instytutowi Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, za objęcie "dnia" swoim patronatem, oraz Galerii VIVO! Piła, Media Expert i BASF Polska, za udzielenie aktywnego wsparcia podczas organizacji "Międzynarodowego dnia bez foliówek".

(bb), (acz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe