Piła doczeka nowej komendy

Piła doczeka nowej komendy
Nowy akademik dla Szkoły Policji i nowy budynek Komendy Powiatowej Policji – oto informacje, które przywiózł z Warszawy poseł Grzegorz Piechowiak. Na bursę Szkoła Policji dostanie 30 mln zł., projekt jest już gotowy i budowa może ruszyć w najbliższym czasie. Inwestycja w KPP rozpocznie się natomiast około 2019 roku.

O nowej Komendzie Powiatowej Policji mówiono już dawniej, najczęściej za czasów komendant Beaty Różniak Krzeszewskiej. Jednak jej następca- o czym dziś mówi się już głośno- nie zajął się tematem należycie i ostatecznie Piły zabrakło w planie modernizacyjnym Policji, przyjętym przez parlament z początkiem bieżącego roku. Na szczęście sprawa dziś nie jest już tak beznadziejna, jak wyglądała pierwotnie. Komendant Główny Policji dał zielone światło.

Poseł Grzegorz Piechowiak:- Miałem okazję z Komendantem Wojewódzkim Policji, generałem Tomaszem Trawińskim i jego zastępcą do spraw logistyki złożyć wizytę studyjną w KPP w Pile. Uznaliśmy wszyscy, że ta komenda nie nadaje się do żadnego remontu. Wobec tego powinna być wybudowana nowa. Jak wiadomo tej inwestycji zabrakło w programu modernizacji Policji, ale - na szczęście - po decyzji Komendanta Głównego Policji, nadinspektora Jarosława Szymczyka, Piła została wpisana w ten program. Oczywiście budowa nie dojdzie do skutku natychmiast, bo mam świadomość, że muszą powstać te inwestycje w Wielkopolsce, które zostały wcześniej zaplanowane. Jednak są zapewnienia, że w przyszłym roku rozpoczniemy przygotowania projektów, a w roku 2019 mogłaby ruszyć realizacja inwestycji.

Do Policji należy rozległy teren aż do torów, dlatego nie będzie konieczności zakupu działki. Nowa komenda miałaby stanąć w pobliżu starego budynku. Jak poinformował poseł, prezydent i starosta złożyli już inspektorowi Sebastianowi Cichockiemu, obecnemu komendantowi pilskiej KPP deklaracje, że oba samorządy wesprą inwestycję.

Będzie się działo także w Szkole Policji. Wkrótce ruszy budowa akademika dla słuchaczy szkoły. Jest już projekt i pieniądze- 30 mln. zł.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 20.07.2017, 13:04
Jeżeli pan Piechowiak wystartuje w wyborach na prezydenta miasta Piły to ma pan głos całej mojej rodziny. Już od jakiegoś czasu mówimy, że nie ma innego kandydata poza panem.
realista
realista 17.07.2017, 12:30
Najwięcej zdziała Piechowiak dzięki swoim znajomościom w rządzie. Małcin czy Eliś fejsbukowi celebryci do pięt mu nie dorastają pod tym względem
NDA
NDA 14.07.2017, 12:15
Ciekawe kogo PiS wystawi na Prezydenta Piły ? Porzucka czy Piechowiaka ?
ccr
ccr 17.07.2017, 12:28
a może panią posłankę ?
olo
olo 13.07.2017, 10:45
Piechowiak na prezydenta Piły!
Lol
Lol 11.07.2017, 16:46
Ciekawe kiedy???
Str
Str 12.07.2017, 19:24
Nieprędko :-/
Zbig
Zbig 9.07.2017, 00:12
Brawo Panie Pośle !!!

Pozostałe