Gasshuku - miasteczko karate

Gasshuku - miasteczko karate
Tym razem w Dźwirzynie miał miejsce Letni Obóz Sportowy “Gasshuku”. W evencie Związku Sportowego World Shotokan Institute – Poland, wzięli udział zawodniczki i zawodnicy z Więcborka, Piły, Debrzna, Ujścia, Karsiboru, Człopy, Tuczna, Wałcza, Trzcianki i Czarnkowa.

Celem obozu było doskonalenia programu egzaminacyjnego oraz wprowadzenie nowego materiału szkoleniowego.

- Gasshuku oznacza “miasteczko karate”, dlatego wszystko na obozie było podporządkowane treningom, które prowadziło 6 szkoleniowców – tłumaczy Zbigniew Ruta. - W sumie podczas obozu odbyło się aż 36 jednostek treningowych na plaży i w hali sportowej które zakończone zostały egzaminami na kolejne stopnie uczniowskie – dodaje szefujący KKT w Wałczu.

Podczas obozu i realizacji jego programu nie zabrakło elementów związanych z wypoczynkiem. Było więc plażowanie, kąpiel w basenie, wspólne wyjście na lody, konkurs budowy zamków z piasku do którego w tym roku stanęła rekordowa ilość uczestników. Były także codzienne gry i zabawy na świeżym powietrzu: piłka nożna, siatkowa, koszykowa, badmington, ringo, itp.

Podczas deszczowych dni można było skorzystać z gier planszowych w świetlicy lub projekcji bajek.

  • Na zakończenie obozu odbyła się dyskoteka w której wspólnie bawiły się 3 pokolenia uczestników ! Obóz był zgłoszony do Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i jak podkreśliła przeprowadzona podczas obozu kontrola wszystko było zorganizowane profesjonalnie i bez zastrzeżeń. Niestety kolejny obóz dopiero za rok !
Marek Barabasz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe