JUBILEUSZOWA „JABŁONADA”

JUBILEUSZOWA „JABŁONADA”
Już po raz 25. w Jabłonowie odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Jabłonada”. Wydarzenie zorganizowała Rada Sołecka wsi przy wsparciu Powiatowego Zrzeszenia LZS, Powiatu Pilskiego i sponsorów.

Wydarzenie to co roku gromadzi wielu mieszkańców Jabłonowa, którzy chętnie uczestniczą w organizacji wydarzenia jak i w konkurencjach sprawnościowo-rekreacyjnych.

- Nie wynik jest tu najważniejszy, ale dobra zabawa, i mieszkańcy Jabłonowa pokazują, że potrafią się wspólnie bawić. Jestem też pod wrażeniem pracy całej Rady Sołeckiej, która wzięła na siebie wysiłek organizacyjny i przygotowała jubileuszową „Jabłonadę”. Takie wydarzenia sprzyjają integracji mieszkańców - powiedział wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

- Kiedyś przed laty organizowaliśmy zawody o puchar sołtysa, i wtedy nasunęła mi się taka refleksja, że jest to impreza tylko dla dorosłych, bo gdy my uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach to dzieci się nudziły. Wtedy postanowiliśmy organizować imprezę, która będzie angażować wszystkich mieszkańców od tych najmłodszych po najstarszych, i tak jest od 25 lat – powiedział Andrzej Szulc, członek Rady Sołeckiej w Jabłonowie.

Podczas „Jabłonady” rzeczywiście nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Były skoki w workach, rzuty piłką do kosza, strzelanie z wiatrówki czy rzut jajkiem na odległość. Wśród dorosłych najwięcej emocji budził jednak „spacer farmera”. Rozegrano również turniej siatkówki, w którym rywalizowali ze sobą mieszkańcy wsi: Jabłonowo, Marunowo, Węglewo i Bronisławki.

Dla wszystkich był bufet m.in. z kiełbasą z grilla, a wieczorem dla dorosłych zabawa taneczna.

(pp)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe