Dopalacze i kleszcze… - największe wakacyjne zagrożenia

  • 13.07.2017, 13:37
  • eki
Dopalacze i kleszcze… - największe wakacyjne zagrożenia
Oratorium Parafii pw. Św. Rodziny w Pile, w którym podczas wakacji dzieci i młodzież spędzają wolny czas, stało się miejscem spotkania połączonego z zajęciami plastycznymi. Zorganizowały je wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.

 

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile kontrolują miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W czasie spotkań z młodymi ludźmi poruszają różne tematy z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem głównym tematem spotkania były zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.

Oratorium Parafii pw. Św. Rodziny w Pile, w którym podczas wakacji dzieci i młodzież spędzają wolny czas, stało się miejscem spotkania, połączonego z zajęciami plastycznymi. Zorganizowały je wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Pracownicy Sanepidu oraz policjant z pilskiej komendy wygłosili prelekcję na temat zagrożeń, jakim są dla młodych ludzi dopalacze i jak destrukcyjnie wpływają na organizm ludzki. W dalszej części przedstawiono zagrożenia związane z wypoczynkiem wakacyjnym w mieście i na wsi oraz jak się zabezpieczyć przed wycieczką do lasu, aby nie zostać pogryzionym przez kleszcze.

Zadaniem młodzieży było przedstawienie w formie plakatu ostrzeżenia o występujących zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Dzieci, natomiast, malowały ostrzeżenia o zagrożeniach, z którymi wg nich można spotkać się podczas wakacji. Na plakatach znalazły się m.in. zakazy kąpieli, zakaz skakania do wody na „główkę”, zakaz palenia, ostrzeżenia przed kleszczami.

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe