Burmistrz lustruje

  • 14.07.2017, 12:24 (aktualizacja 14.07.2017 13:44)
  • eki
Burmistrz lustruje
Trwa letnia ofensywa inwestycyjna na terenie gminy.

Zdaniem wielu wakacje to najlepszy czas na inwestycje. Jak dotychczas w gminie Trzcianka wszystkie przedsięwzięcia realizowane są zgodnie z planem. M. in. dzięki dobremu gospodarowaniu i ponownemu wykorzystaniu niektórych materiałów, utwardzone są nawierzchnie w kolejnych miejscach.

W ostatnich dniach postępu prac doglądał burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który wsłuchiwał się w prośby i wskazówki mieszkańców. Spory postęp w pracach widać zwłaszcza na zapomnianym do niedawna osiedlu XXX-lecia. Obecnie trwa remont jezdni i chodników, który przebiega etapami. Warto przypomnieć, że wcześniej w tym miejscu zostały wykonane ciągi pieszo-jezdne, drogi wewnętrzne, chodniki, a także parkingi. Prace trwają również przy ulicy Spółdzielców. Tutaj również odbywa się remont chodników oraz powiększana jest liczba miejsc postojowych dla samochodów. W dalszym etapie zmodernizowana zostanie dotychczasowa nierówna nawierzchnia.

Dzięki wykorzystaniu płyt, które pozyskano przy okazji modernizacji ulicy Jaworowej, utwardzona została droga w Smolarni. Wcześniej do przebudowy łącznika pomiędzy ul. Grunwaldzką a ul. Powstańców Wielkopolskich wykorzystano materiał zgromadzony podczas przebudowy ul. Kościuszki. Nie od dziś wiadomo iż podobne działania znacząco obniżają  koszty nowych przedsięwzięć.

Jak informuje Dawid Czyż z Urzędu Miejskiego intensywne prace trwają w obiektach oświatowych. M. in. kontynuowana jest termomodernizacja przedszkoli i szkół. Kolejną inwestycją jest remont świetlicy wiejskiej w Łomnicy, gdzie wymieniono już drzwi oraz odnawiana jest elewacja.

pik

eki

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe