90-letnia mieszkanka Piły okradziona!

  • 14.07.2017, 22:26
  • eki
90-letnia mieszkanka Piły okradziona!
Kobieta wpuściła do domu oszustkę. Chciała jej pomóc...

UWAGA! OSZUŚCI NIE ODPOCZYWAJĄ W WAKACJE!

 

90-letnia mieszkanka Piły została okradziona przez kobietę, która pod pozorem pożyczenia kartki w celu pozostawienia wiadomości dla sąsiada weszła do jej mieszkania. W ten sposób starsza pani straciła oszczędności swojego życia. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

We wtorek 12 lipca br. po godz. 11:00 do domu 90-letniej mieszkanki Piły zapukała kobieta twierdząc, że przyjechała z zagranicy, a celem jej wizyty w Polsce była chęć odwiedzin sąsiada seniorki, którego jednak w domu nie zastała. Poprosiła więc starszą panią o kartkę w celu pozostawienia dla niego wiadomości. Właścicielka wpuściła kobietę do mieszkania i poszła do pokoju obok poszukać kartki. Oszustka w tym czasie przeszukała zawartość szafy 90-latki i dokonała kradzieży znajdujących się tam pieniędzy w kwocie prawie 40 tys. złotych. Gdy starsza pani zorientowała się, co się stało, zadzwoniła na Policję.

APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ W KONTAKTACH Z NIEZNAJOMYMI!!!

Oszuści działają pod różnymi legendami, aby osiągnąć swój cel. Na swoje ofiary najczęściej wybierają samotnie mieszkające starsze osoby, Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do domu nieznajomych, a w razie wątpliwości poprośmy o pomoc sąsiada lub zadzwońmy na Policję.

eki
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe