Pilski szpital ma nową karetkę

  • 17.07.2017, 13:13
  • eki
Pilski szpital ma nową karetkę
PIŁA  Wartość karetki wraz z pełnym wyposażeniem wynosi blisko 400 tysięcy złotych: - Cieszymy się bardzo z tego zakupu, bo wyjazdów karetki specjalistycznej w Pile jest dużo, średnio dziewięć na dobę - mówi Krzysztof Jarzyński, ordynator SOR

Szpital Specjalistyczny w Pile zakupił nową karetkę. Jej wartość wraz z pełnym wyposażeniem wynosi blisko 400 tysięcy złotych. Przed szpitalem odbyła się jej prezentacja.

 

Jest to karetka specjalistyczna z bogatym wyposażeniem. Zastąpi ona dotychczas użytkowaną karetkę, która ma już 8 lat i będzie przeznaczona do transportu chorych. Nowa karetka jest najwyższego stopnia referencji, w której prócz ratowników będzie również lekarz. Dzięki temu zakupowi pacjenci - mieszkańcy powiatu pilskiego - na pewno będą mogli czuć się bezpieczniej – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Tutaj nie może być awarii stąd decyzja o zakupie sprzętu lepszej generacji – dodał wicestarosta Stefan Piechocki.

Karetka typu S będzie służyć zarówno pacjentom jak i zespołom, które będą tu pracować.

- Jej wyposażenie jest zgodne ze wszelkimi wymogami, posiada też wiele udogodnień i ułatwień – mówił Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- Cieszymy się bardzo z tego zakupu, bo wyjazdów karetki specjalistycznej w Pile jest dużo, średnio dziewięć na dobę. W Wielkopolsce ta średnia to pięć wyjazdów na dobę – mówił Krzysztof Jarzyński, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w pilskim Szpitalu.

Zakupu nowej karetki dokonano zgodnie z planem inwestycyjnym szpitala na ten rok, który zawiera również szereg innych działań.

- Przypomnę, że kilka miesięcy temu oddaliśmy do użytku Punkt Przyjęć Planowych, który odciążył Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ale jeszcze dużo pracy przed nami. Nasz wniosek na modernizację SOR-u, o wartości blisko 7 milionów złotych, jest już po ocenie formalnej i merytorycznej. W Ministerstwie Zdrowia zatwierdzony został również wniosek na modernizację oddziału kardiologicznego, która kosztować będzie 2 miliony złotych. Dzięki temu będziemy mieli jeden z najnowocześniejszych oddziałów kardiologicznych w Wielkopolsce. Dużym wyzwaniem będzie też termomodernizacja szpitala, na którą również chcemy pozyskać środki zewnętrzne. Staramy się nadrabiać wieloletnie zaniedbania inwestycyjne w naszym szpitalu – podsumował starosta Eligiusz Komarowski.

 

 

 

 

eki
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xenia
xenia 18.07.2017, 22:08
Brawo Powiat !!!! W końcu nowy pojazd, a nie używki

Pozostałe