Na ul. Młodych będzie plac budowy

Na ul. Młodych będzie plac budowy
Gmina Piła podpisała umowę z firmą BUDIMEX SA Polska Oddział Poznań na budowę w granicach terenu inwestycyjnego przy ul. Młodych wewnętrznej infrastruktury drogowej. Dzięki temu zostanie skomunikowanych 12,5 hektara działek, do których dotychczas nie było dojazdu.

BUDIMEX SA Oddział Poznań zrealizuje inwestycję za 11 617 043,73 zł. Miasto na to zadanie pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych (WRPO 2014+). Dyrektor Grupy Kontraktów Budimexu, Marcin Zaorski liczy na pomyślną współpracę z inwestorem, a inwestor już dziś zapowiada, że termin wykonania zadania będzie krótki:- Planowane zakończenie robót ma nastąpić w II kwartale 2018 rokupowiedział w piątek prezydent, Piotr Głowski na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

Jak wynika z urzędowych informacji, w wyniku inwestycji przy ul. Młodych do użytku zostanie oddanych ok 1,450 km rozbudowywanych i wybudowanych dróg wewnętrznych z chodnikami, ścieżką rowerową; 2,057 km kanalizacji deszczowej, 1,670 km kanalizacji sanitarnej, 1,647 km sieci wodociągowej, 2,945 km instalacji energetycznej oraz 1,541 km kanału telekomunikacyjnego. W ramach tzw. włączenia drogi wewnętrznej przebudowany będzie odcinek ul. Młodych w dwóch kierunkach od zjazdu z drogi krajowej nr 11 na długości ok. 500 mb.

Do dokończenia zostanie jeszcze przebudowa drogi powiatowej czyli ul. Młodych w kierunku miasta oraz w kierunku Kaliny. Ale- jak mówi prezydent- koszty tej inwestycji są wysokie. Na 10 mln zł. szacuje się remont drogi na odcinku od GPZ do ul. Rybackiej, a na 12 mln. złotych na odcinku od zjazdu na drogę krajową nr 11 do skrzyżowania z ul. Na Leszkowie. Na razie więc miasto poszukuje środków zewnętrznych.

 

Foto

Dyrektor Grupy Kontraktów firmy Budimex, Marcin Zaorski z umową, opiewającą na ponad 11 mln zł.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe