Piknik rodzinny i wojskowe atrakcje

Piknik rodzinny i wojskowe atrakcje
We wtorek, 15 sierpnia, na stadionie przy ul. Okrzei w Pile odbędzie się piknik rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wraz z Dowódcą Garnizonu Piła ppłk. Mariuszem Krawulskim oraz Parafią Wojskowo – Cywilną pw. NMP Królowej Polski w Pile serdecznie zapraszają pilan i mieszkańców powiatu pilskiego. Tego dnia Wojsko Polskie będzie reprezentowane przez kilkanaście jednostek, które dotrą do Piły ze specjalistycznym sprzętem.

Na stadionie przy ul. Okrzei w dniu 15 sierpnia mieszkańcy będą mieli wyjątkową okazję do spotkania z Wojskiem Polskim i zapoznania się z jego najnowocześniejszym wyposażeniem. - Do Piły przyjadą m.in. Rosomaki, bezzałogowe statki powietrzne, w tym jeden na wyrzutni samochodu, a także patrol rozminowywania, radiostacja i cysterny wojskowe. Dodatkowo będzie wiele innego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu naszej armii. Nie zabraknie też prezentacji i innych atrakcji, z pokazem musztry paradnej włącznie. Serdecznie zapraszam 15 sierpnia na stadion przy ul. Okrzei w Pile - miejsce, któremu dajemy nowe życie - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się o godz. 12:00 mszą polową w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. Od 13:00 do 18:00 czeka nas popołudnie pełne atrakcji, o które zadbają nie tylko żołnierze, ale również strażacy i policjanci. Dla dzieci będą też dmuchane zamki, a dla starszych paintballowa strzelnica. Będzie również wojskowa grochówka i słodki poczęstunek. Uwaga: wszystkie atrakcje będą bezpłatne!

Rodzinnie świętujmy Dzień Wojska Polskiego!

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MAC
MAC 11.08.2017, 23:03
W Pile nie ma już Parafii wojskowo -cywilnej. Zgodnie z umową pomiędzy Ordynariatem Polowym a Diecezją Koszalińsko-kołobrzeską o przekazaniu Parafii, jest to już normalna parafia cywilna. Używanie formy " wojskowo- cywilna" jest nadużyciem.

Pozostałe