Urodziny ogrodu 40-lecia WP

Urodziny ogrodu 40-lecia WP
35-lecie istnienia obchodził w sobotę Rodzinny Ogród Działkowy im. 40-lecia Wojska Polskiego w Pile. Była to też okazja do świętowania jubileuszu 120-lecia ruchu działkowego w Polsce.

- Taki jubileusz to nie tylko historia ogrodu, to także historia wielu pokoleń użytkowników działek– powiedziała podczas uroczystości Alicja Rozmus, prezes ROD im. 40-lecia Wojska Polskiego w Pile.- Nasi najstarsi działkowcy pamiętają cały trud budowania, zagospodarowania ogrodu. Mozolne przeobrażanie go w piękne kwitnące ogrody działkowe. Dzisiaj to zielony skarb naszego miasta. Ogrody znakomicie wpisują się w politykę prozdrowotną, uczą szacunku dla środowiska i budzą aktywność obywatelską 

Rodzinny Ogród Działkowy im. 40-lecia WP powstał w 1982 roku na terenach byłego PGR Gładyszewo. W imieniu władz Powiatu Pilskiego, życzenia działkowcom złożył etatowy członek zarządu Przemysław Pochylski, który na ręce prezes Alicji Rozmus wręczył okolicznościowy grawerton i wiązankę kwiatów.
Przemysław Pochylski:- - Gratuluję państwu pięknych działek, które są efektem waszej pasji i pracy. Gratulacje kieruję zwłaszcza w stronę tych, którzy otrzymają dziś jubileuszowe odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Jesteście znakomitym przykładem dla innych, jak można – rozwijając swoje zainteresowania – działać dla dobra ogółu. Życzę Państwu, aby ta pasja i zaangażowanie, towarzyszyły wam przez kolejne lata.

Z okazji jubileuszu okolicznościowe odznaczenia, wyróżnienia i dyplomy otrzymali najbardziej zasłużeni działkowcy. Srebrną odznaką Polskiego Związku Działkowców uhonorowano: Jana Zawadzkiego, Zenona Zielonkę, Henryka Thiel, Jana Domańskiego, Józefa Żuka i Annę Gorgol. Brązową odznakę PZD otrzymali: Krystyna Kulesza, Andrzej Malenta, Barbara Adamczyk i Józef Seretny.
Nagrody za „Wzorową działkę” dostali: Piotr Smereczniak, Urszula Kleszcz, Stanisław Gaworski, Anna Adamczewska, Elżbieta Januzik, Tomasz Martenka, Przemysław Elisiak, Czesław Kiełbasa i Marcin Marciniuk.
Najbardziej aktywni zostali obdarzeni okolicznościowymi wyróżnieniami: Jan Zawadzki, Monika i Sławomir Łoboda, Jolanta i Krzysztof Koc, Maria Polzin, Konrad Pływaczyk i Zenon Zielonka, Marian Tomczak, Józef Zuk, Jan Domański, Barbara Adamczyk i Henryk Thiel.

Jubileusz ogrodu został zorganizowany przy wsparciu Powiatu Pilskiego oraz pod honorowym patronatem starosty pilskiego. 


 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe