Pilska policjantka na podium Tour de Pologne

Pilska policjantka na podium Tour de Pologne
Ponad 50 funkcjonariuszy z całej Polski stanęło na starcie ostatniego, 58-kilometrowego etapu wyścigu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej dla amatorów. Na czele drużyny stanął sam Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Miejsce na podium wywalczyła pilska policjantka...

Rzecznik prasowy pilskiej KPP, podkom. Żaneta Kowaska:- Bycie policjantem to nie tylko służba, nie tylko interwencje i nie tylko pościgi za przestępcami. To także pościgi ... w peletonie. Wielu funkcjonariuszy realizuje swoje pasje w różnych dyscyplinach sportu, m.in. w kolarstwie. Wyścig Tour de Pologne Amatorów pokazał jak wielu policjantów po służbie zakłada strój cyklisty. Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło ponad 50 funkcjonariuszy z całej Polski. Wśród nich był też Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. W rywalizacji wziął także udział szef Biura Operacji Antyterrorystycznych Policji podinsp. Dariusz Zięba.

Wyścig Tour de Pologne dla amatorów był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych. Amatorzy kolarstwa mogli przejechać tą samą trasą, co zawodowcy. W ramach wyścigu po raz pierwszy zorganizowano Mistrzostwa Polskiej Policji w Kolarstwie Szosowym.

Na najwyższym podium z czasem 1:42:47 stanął sierż. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, tuż za nim metę przekroczył sierż.sztab. Adrian Stempniak z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu (1:42:57), zaś jako trzeci dojechał sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie (1:46:02).

Wśród kobiet z czasem 2:18:48 wygrała st.post. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Druga spośród pań na mecie zameldowała się sierż. Anna Kędra z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie z czasem 2:46:05. Tuż za nią linię mety przekroczyła podkom. Anna Starzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pile (2:47:49).

Amatorzy kolarstwa mieli do pokonania trudną trasę z wieloma podjazdami, w tym słynną „ścianę Bukowina”, która stanowi nie lada wyzwanie dla każdego entuzjasty jazdy na dwóch kółkach.

Tak w drużynie policyjnej, jak i  w całym peletonie amatorów panowała wspaniała sportowa atmosfera. Mocniejsi wspierali słabszych, pomagając  im  na trudnych  odcinkach. Wiele osób przekraczało linię mety trzymając za ręce innych uczestników wyścigu. Choć trasa nie była łatwa, a do tego upał dał się we znaki zawodnikom to wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik na mecie.

Źródło:KPP

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe