Kopią, murują, malują…

Kopią, murują, malują…
Żeby było lepiej musi czasem być gorzej. Na ulicy Reymonta w Trzciance rozpoczęto budowę sieci sanitarno-kanalizacyjnej. Realizacja projektu zapewni dostęp do sieci wielu potrzebującym, jak zapewnia wykonawca, część mieszkańców odczuje poprawę jeszcze w roku bieżącym.

Kanalizacja będzie znajdować się na głębokości 4,5 metra, a jej całkowita długość wyniesie blisko pół kilometra.

Sporo dzieje się także w budynkach związanych z oświatą. Gimnazjum nr 1 dostosowuje się do wymagań związanych z reformą szkolnictwa. Już niedługo obiekt zostanie przekształcony w Szkołę Podstawową, w ślad za tym powstanie m.in.: nowoczesny plac zabaw oraz plac apelowy. Wewnątrz trwa remont kuchni i stołówki, tak aby obiekt spełniał potrzeby uczniów. Dodatkowo, zgodnie z założeniami, dla najmłodszych przystosowano również łazienki i pomieszczenia sanitarne. Całość prac remontowych to koszt rzędu 500 tysięcy złotych.

Jak informuje Przemysław Stochaj z Urzędu Miejskiego prowadzone są również działania związane z zakupem mebli na potrzeby uczniów klas młodszych klas i oddziału przedszkolnego. - Niedawno w jednej z klas, pojawiła się pierwsza w szkole, interaktywna tablica multimedialna...

pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe