15 sierpnia na stadionie przy Okrzei

15 sierpnia na stadionie przy Okrzei
Przygotowania do zaplanowanego na wtorek, 15 sierpnia pikniku rodzinnego z okazji Święta Wojska Polskiego zapięte na ostatni guzik. Główny organizator, pilskie starostwo powiatowe zaprasza na stadion przy ul. Okrzei, początek godz. 12 00.

Na pikniku mieszkańcy będą mieli wyjątkową okazję do spotkania z Wojskiem Polskim i zapoznania się z jego najnowocześniejszym wyposażeniem. O atrakcjach mówili w środę na spotkaniu z dziennikarzami starosta Eligiusz Komarowski i płk Cezary Balewski – komendant Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu.

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się o godz. 12:00 mszą polową w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. A od 13:00 do 18:00 popołudnie pełne atrakcji.

Starosta Eligiusz Komarowski:- W organizację wydarzenia zaangażowało się aż dziewięć jednostek wojskowych, w tym Orkiestra Wojskowa ze Szczecina, która zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Wesprze nas również straż pożarna i policja, ale głównym bohaterem popołudnia będzie bez wątpienia wojsko. Zgromadzeni będą mogli przyjrzeć się sprzętowi wojskowemu. Przyjedzie Rosomak, pojawią się bezzałogowe statki powietrzne i wiele innych godnych uwagi wojskowych akcesoriów. Specjalne darmowe atrakcje zapewnimy najmłodszym. Zamki dmuchane to tylko jedna z nich. Za darmo będzie też można poczęstować się żołnierską grochówką.

Płk Cezary Balewski, nowy komendant Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu: - Swój sprzęt zaprezentują jednostki z Wielkopolski i Pomorza Zachodniego. Będziemy do państwa dyspozycji, chętnie się z wami spotkamy i porozmawiamy.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe