Święto Noteci na marinie

Święto Noteci na marinie
Przystań YNDZEL w Drawsku była miejscem organizacji corocznego Święta Noteci. W sobotnie popołudnie i wieczór nie zabrakło tu atrakcji dla dorosłych oraz dzieci, zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

Na zaproszenie samorządu Gminy Drawsko w imprezie uczestniczyła grupa WOPR ze Żnina, która przeprowadziła pozorowaną akcję ratowniczą. Przybyła także reprezentacja Stowarzyszenia Wodniaków z Czerwonaka. Można było obejrzeć łódkę ratunkową będącą w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Dużą popularnością wśród uczestników spotkania cieszyły się godzinne, bezpłatne rejsy po Noteci na pokładzie statku szkolnego Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle "Władysław Łokietek". Dzieci, wraz z rodzicami rywalizowały w konkurencji budowania zamków z piasku. Mogły także sprawdzić się w konkursie układania puzzli. W turnieju plażowej piłki siatkowej wystartowały 4 drużyny. Zwyciężyła w nim para Dawid Kowal i Łukasz Nawrot, reprezentująca Drawski Młyn.

Podsumowaniem imprezy był koncert zespołu szantowo - folkowego „W stronę portu”
z Wrocławia. Skoczne, folkowe brzmienia szybko zawładnęły sercami i nogami zebranych gości, którzy przy muzyce zespołu bawili się do zmroku.

Włodzimierz Gapski

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe