Nie będzie misji gospodarczej do Kolonii

Nie będzie misji gospodarczej do Kolonii
Kilka tygodni temu pilski Urząd Miasta informował o planowanej misji gospodarczej do Kolonii. Wyjazd do Niemiec miał być dla przedsiębiorców okazją do nawiązania bliższych kontaktów w zagranicznymi firmami, a nawet zdobycia nowych partnerów i kontraktów. Niestety- misja została odwołana.

Przedsięwzięcie miało być zrealizowane wspólnie przez Miasto Piła oraz Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii oraz z Kancelarię Prawną Zanthier & Schulz. Na konferencji prasowej poświęconej wydarzeniu Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły mówiła:- To już kolejna nasza misja do Kolonii. Mamy grupę przedsiębiorców, którzy prezentowali swoją ofertę w Konsulacie Generalnym na terenie Niemiec. Jesteśmy tam znani, bo promujemy miasto, promujemy Piłę jako ciekawy rynek gospodarczy, mówimy o dobrych lokalnych markach made in Piła. Dlatego zapraszamy naszych przedsiębiorców do tego wyjazdu. Odbędzie się jesienią, 12 października.

Ale już wiadomo, że się nie odbędzie. Powodem jest likwidacji Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP z siedzibą w Kolonii, zarządzona 1 sierpnia br. przez Ministra Rozwoju i Finansów. Wydział zostanie zlikwidowany do końca października.

- Za wszelkie niedogodności przepraszamy, jednocześnie zapraszając do udziału w innych wydarzeniach gospodarczych organizowanych przez Gminę Piła na rzecz lokalnej przedsiębiorczości- czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe