Srebrny Medal Towarzystwa im. H. Cegielskiego dla Henryka Stokłosy

  • 12.09.2017, 09:21
  • eki
Srebrny Medal Towarzystwa im. H. Cegielskiego dla Henryka Stokłosy
„LABOR OMNIA VINCIT” za krzewienie idei pracy organicznej

 

Henryk Stokłosa, pilski przedsiębiorca, senator RP kilku kadencji został wyróżniony przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Srebrnym Medalem„LABOR OMNIA VINCIT” za krzewienie idei pracy organicznej.

Decyzja Zarządu jest wyrazem najwyższego uznania dla Pana dotychczasowej działalności gospodarczej, obywatelskiej oraz społecznej i charytatywnej- napisał w liście okolicznościowym Prezydent Towarzystwa, dr Marian Król.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest obywatelską organizacją środowiskową wielkopolskich naukowców, przedstawicieli sfery gospodarczej, ludzi kultury, sztuki i mediów, reprezentujących wspólne wartości patriotyczne, poszanowanie tradycji narodowej, wartości moralnych, wartości pracy organicznej. Jest organizacją proeuropejską i od chwili zaistnienia w różnych formach wspiera ideę integracji Polski z Unią Europejską. Aby dać wyraz swoim ideałom i jednocześnie wskazać społeczeństwu polskiemu Osobistości najbardziej zasłużone w realizacji tych ideałów, ustanowiło Srebrny Medal Towarzystwa ,,Labor Omnia Vincit" (Praca wszystko zwycięża). Jedną z tych prestiżowych nagród wyróżniono właśnie przedstawiciela naszego regionu, przedsiębiorcę, senatora I, II, III, IV, V I VII kadencji, Henryka Stokłosę. 

- Czuję się zaszczycony odznaczeniem przyznanym przez organizację zrzeszającą ludzi krzewiących idee pracy organicznej - powiedział senator Stokłosa - Jestem człowiekiem, który swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, dlatego Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego to dla mnie szczególne wyróżnienie. To taki rodzaj uhonorowania działalności, który bardzo zobowiązuje do dalszej ciężkiej pracy.

Aktu nadania dokonano w warunkach szczególnie uroczystych - podczas zorganizowanych w  Poznaniu obchodów 60. rocznicy utworzenia Związku Młodzieży Wiejskiej.

Henryk Stokłosa: - Dla mnie, chłopaka z podchodzieskiej wsi, działalność w ZMW była czymś szczególnym. To były lata 60-te. Ukształtowały się wówczas we mnie pewne cechy charakteru, które w późniejszych latach pozwoliły mi osiągać sukcesy gospodarcze. Nauczyłem się wtedy, by nie załamywać się, gdy los jest przeciwny, by walczyć i wygrywać z własnymi słabościami, przyjmować krytykę i z niej korzystać, poświęcać się i nie iść na kompromisy dla wygody i wbrew oczywistym prawdom. Takie wartości należy przekazywać następnym pokoleniom.

red

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emeryt
emeryt 17.09.2017, 23:23
Panie Henryku! chyba nie sądzi pan że te wszystkie medale dyplomy wyróżnienia to tak Panu bezinteresownie dają
pilanka
pilanka 15.09.2017, 00:33
Brawo
Witek
Witek 12.09.2017, 17:43
Gratuluję Panie Henryku

Pozostałe