Anna Seniuk w Pile

  • 12.09.2017, 09:27 (aktualizacja 12.09.2017 09:29)
  • eki
Anna Seniuk w Pile
PIŁA   Spotkanie z Anną Seniuk rozpocznie pilski sezon kulturalny 2017/2018

Najpierw Anna Seniuk przeczyta kilka/ kilkanaście wierszy Bolesława Leśmiana, potem odbędzie się rozmowa z Anną Seniuk i jej córką Magdaleną Małecką - Wippich (altowiolistką) - obie napisały książkę „Nietypowa baba jestem”.

Muzycznie całość oprawi Magdalena Małecka, która zagra utwory J.S. Bacha.

Wszystko to w naszym mieście już 27 września o godz. 20.00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego.

W ramach Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Pile aktorka przeczyta wiersze Bolesława Leśmiana − przyczynkiem do spotkania będzie 140. rocznica urodzin poety i 80. rocznica jego śmierci.

- Następnie zaprosimy Państwa na spotkanie, które będzie rozmową o książce "Nietypowa baba jestem". Książka jest wywiadem, jaki przeprowadziła Magdalena Małecka-Wippich ze swoją mamą Anną Seniuk – zapraszają organizatorzy.

Bilet – 10 zł.

***

„Nietypowa baba jestem” to wywiad, jaki przeprowadziła Magda Małecka- Wippich ze swoją mamą – Anną Seniuk. Ta książka jest dla czytelnika bramą, przez którą wchodzimy do życia prywatnego znanej polskiej aktorki, przez lata chroniącej swoją prywatność i rodzinę. Książka ta prezentuje nam wspomnienia z dzieciństwa o ciągłych przeprowadzkach, zabawach z siostrą i wspólnym mieszkaniu w wielopokoleniowej rodzinie. Oczami Anny Seniuk poznajemy Kraków jej młodości i świat krakowskiej bohemy. Razem z aktorką zdajemy egzamin do Szkoły Teatralnej, następnie rozpoczynamy pracę w Teatrze Starym. Poznajemy wspomnienia z Kabaretu Dudek, spotkania z wielkimi artystami: Dziewońskim, Kwiatkowską, Michnikowskim, Gołasem, Kobuszewskim i wieloma innymi. Wspólnie z Anną Seniuk cieszymy się z jej pierwszych szpilek kupionych we Włoszech. W trakcie wywiadu Anna Seniuk opowiada czytelnikom o mężu, dzieciach, rozstaniu, o chorobie. Aktorka zdradza nam m.in., które role były dla niej ważne, z kim dobrze się jej pracowało oraz o pracy przy filmie „Czterdziestolatek”. Anna Seniuk pokazuje nam również, że w każdym wieku warto spełniać swoje marzenia, dlatego też zabiera nas do swojego domu na wsi, gdzie razem z nią cieszymy się życiem i zachwycamy przyrodą.

eki
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe