O pieniądzach dla wsi

O pieniądzach dla wsi
O pieniądzach unijnych i tych marszałkowskich na wsparcie gmin północnej Wielkopolski mówili w Pile politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gościem posła Krzysztofa Paszyka był między innymi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Białośliwie i Łobżenicą. Szykują się pieniądze na dofinansowanie remontu infrastruktury targowisk. Rozstrzygnięcie wniosków już niebawem. Jak poinformował marszałek Grabowski najprawdopodobniej dla obu samorządów będzie pomyślne, ale oficjalne wieści w październiku. 

O ile pierwsze wieści były dobre, o tyle kolejne są rewelacyjne. W ramach środków dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji w zakresie działania w obliczu klęsk żywiołowych Zarząd Województwa wybrał w środę wniosek na dofinansowanie gminy Ujście kwotą 3 mln 352 tys zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na -jak podkreśla wicestarosta pilski Stefan Piechocki - od wielu lat wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Chodzi o przebudowę kanalizacji ul. Kanałowej i Wojska Polskiego. To przedsięwzięcie całkowicie ma rozwiązać problem podtopień miasteczka podczas ulewnych deszczów. 

Podczas spotkania mówiono również m.in. o wsparciu gmin powiatu pilskiego w zakresie przebudowy dróg, o finansowaniu z puli marszałkowskiej budowy dróg dojazdowych do pół , funduszach z Lokalnych Grup Działania oraz o wspieraniu małych zadań wiejskich i przedsięwzięć związanych z retencją.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe