Pożar podziemnych garaży, ewakuowano mieszkańców budynku

Pożar podziemnych garaży, ewakuowano mieszkańców budynku
W nocy paliły się podziemne garaże przy ul. Kochanowskiego w Pile. Ewakuowano 120 osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. W budynku przy ul. Kochanowskiego płonęły podziemne garaże. U góry spali ludzie...

Mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła: - Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w podziemnym garażu panuje bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura. Po zlokalizowaniu źródła ognia przy wykorzystaniu kamer termowizyjnych strażacy w aparatach powietrznych przystąpili do gaszenia palących się wewnątrz pojazdów. Równolegle z akcja gaśniczą rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców.

Z płonącego budynku ewakuowano 120 osób. Część z nich przewieziono do biurowca spółdzielni mieszkaniowej, a część znalazła schronienie w podstawionych autobusach MZK. Rankiem - po ugaszeniu przez strażaków pożaru, oddymieniu podziemnego garażu, klatek schodowych oraz pozostałych pomieszczeń- wszyscy mogli wrócić do swoich mieszkań. Nikt nie ucierpiał na zdrowiu.

Mł. bryg. Zbigniew Szukajło:- W działaniach gaśniczych trwających blisko 4,5 godziny, udział brało 7 zastępów straży pożarnej z Piły oraz Szydłowa, Policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pracownicy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przyczynę i okoliczności powstania pożaru wyjaśnia KP Policji w Pile.

Foto: mł. ogn. Marcel Szwec, OSP Szydłowo

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe